Μόνος πρώτος ο Αλμυρός

Στο ντέρμπι της Α’ ΕΠΣΘ, ο Γ.Σ Αλμυρού, πήρε ενώπιον 1000 (!) φίλων του στις εξέδρες τη νίκη απέναντι στον ισόβαθμό του στην κορυφή Εθνικό με σκορ 2-1.

λέον έκανε το μεγάλο βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη Δ’ Εθνική.  Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στα σημεία από τον Εθνικό και η νίκη τους χαρακτηρίζεται δίκαιη. Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι μετά την απώλεια του Κυπέλλου το περασμένο Σάββατο, δείχνουν να χάνουν και το μεγάλο στόχο της ανόδου, μένοντας τρεις πόντους πίσω από τους αντιπάλους τους.

Σκόρερ για τους Αλμυριώτες οι Πλασταράς και Κέρι (φώτο) στο 23’ και το 67’ αντίστοιχα, ενώ ενδιάμεσα, στο 49’, ο Τσουρέλης είχε φέρει το ματς στα ίσια.

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΣ: Αγριόδημος, Κυργιάκος, Νικηφοράκης, Πλαβός, Κουτσογιάννης, Χάνος (92’ Τσιάτσιος), Μπιρτσάι, Κοντοβάς, Αραπίτσας (83’ Βούλγαρης), Πλασταράς (88’ Ελευθερίου), Κέρι Λόρι.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Γερονικολάου, Τσίρος, Κουρεμένος, Κουτσουνίδης, Πούλιος (42’ Σκούρας), Παρίσης, Λάππας, Τσουρέλης, Αντωνίου, Μίλτος (60’Μπαντέκας), Ζατσάι.

Στα άλλα δύο παιχνίδια με τα οποία ολοκληρώθηκε η 26η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΘ, το πρώτο μέρος της οποίας είχε γίνει την περασμένη Τετάρτη, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Θησέας- Πρωτεσίλαος 2-2
Α.Ε Διμηνίου-Αγ. Παρασκευή  1-2

ΒΟΛΟΣ: Χρήστος Θανασούλης

Survivor: Τεταμένες οι σχέσεις. Πεισμωμένοι για την νίκη οι Διάσημοι
Συνελήφθη ο ανόητος που πέταξε το κουτάκι στον Ίβιτς!
Η εμπειρία κερδίζει τα... νιάτα
Survivor: Η λεπτομέρεια με Μάριο-Ντάνο στο χθεσινό επεισόδιο που δεν είδε κανείς