Αίγινα – Σαλαμινομάχοι 1-2

Με τέρμα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων οι Σαλαμινομάχοι πέρασαν νικηφόρα με 2-1 από την Αίγινα απέναντι στην ομώνυμη ομάδα.

Τη τρίτη τους εκτός έδρας νίκη πήραν οι Σαλαμινομάχοι στην πρώτη κατηγορία του Πειραιά σε 11 αναμετρήσεις. Οι νησιώτες επικράτησαν με 2-1 της Αίγινας και ουσιαστικά «καθάρισαν» με την υπόθεση της παραμονής.

Ο Ψωινός έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους στο 20’, με τον Κοντούλια να ισοφαρίζει στο 70’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με τον σκόρερ του πρώτου τέρματος για την ομάδα της Σαλαμίνας στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΙΓΙΝΑ: Μπακομήτρος, Τσάκος (37’ Λαδάς), Σκλαμήνας, Παρής, Ντάμο, Μπακομήτρος Ν., Αποσπόρης, Σκουλαρίκης, Κοντούλιας, Κρόνος, Μπακομήτρος Δ.
ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ: Γκίνης, Συριανός, Κυριακός (70 Κανάρης), Μαγιάφης (82’ Γεμιδόπουλος), Ρεμούνδος, Παπαθανασίου, Παπαγεωργίου, Παπαδημητρίου, Αλμανίδης, Μιλιορέλης, Ψωινός

Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”
Τζόκερ: Νέο τζακ ποτ - Πόσα χρήματα θα μοιράσει το Μ. Σάββατο
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ