ΕΠΣ Λακωνίας: Σπάρτη… τεσσάρων αστέρων

Σε ένα εύκολο απόγευμα, η Σπάρτη έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης καθώς επικράτησε 4-0, εκτός έδρας, του ΑΟ Λογγάστρα.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις, η Σπάρτη, ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Τσούκλη στο 27’. Ο ΑΟ Λογγάστρα στην συνέχεια προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι χωρίς όμως να τα καταφέρει να κάνει κάτι το σπουδαίο, αντίθετα στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου και στο 45’ δέχτηκε και δεύτερο γκολ από τον Αράπογλου.

Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, όπου και πάλι οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που έφτασαν πρώτοι στο γκολ με τον Χοτζάι στο 53’. Εν τέλει, οι φιλοξενούμενοι τρία λεπτά αργότερα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, καθώς ο Χαντζής στο 56’ σημείωσε αυτογκόλ.

ΑΟ Λογγάστρα: Ρουμελιώτης, Χαντζης, Ζαχαράκης, Κωνσταντινάκος, Κυριακόπουλος, Μαυρομίχαλος, Πατσουράκος, Σπυριδάκος (65’ Κοκκίνης), Δενάξας, Τσάκωνας (37’ Σουλβάν), Ρουμελιώτης Α. (49’ Μιχαλάκος)

Σπάρτη: Τσουβάλης, Λάππας, Πρασσάς (46’ Χοτζάι), Μπακαράς, Σπηλιωτόπουλος, Μποροδήμος, Χλίλι (46’ Πετρόπουλος), Τσούκλης (55’ Σταυρόπουλος), Γκέρτσος, Αράπογλου, Αδαμόπουλος