ΕΠΣ Πειραιά: Πανηγυρίζει ο Εθνικός (photos)

Με δυο γκολ του Σούφλα ο Εθνικός κατέκτησε το Κύπελλο Πειραιά επικρατώντας με 2-1 του Αετού Κορυδαλλού

Το σφύριγμα της λήξης το «Γ. Καραϊσκάκης» βρήκε τους παίκτες του Εθνικού να πανηγυρίζουν την κατάκτηση του Κυπέλλου Πειραιά καθώς στον τελικό επικράτησαν του Αετού Κορυδαλλού με 2-1. Το ματς στο φαληρικό γήπεδο ξεκίνησε ιδανικά για τους μετέπειτα Κυπελλούχους καθώς μόλις στο 9’ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Σούφλα. Η αντίδραση των τυπικά γηπεδούχων ήρθε στο 28’ αλλά το γκολ που σημείωσε ο Μάναλης ακυρώθηκε καθότι ο σκόρερ υποδείχθηκε σε θέση οφάιντ.

Ωστόσο, 8 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα του Βουτσινά με το γκολ να μετράει κανονικά και τον τελικό να… ξεκινάει από την αρχή. Τελικά το ματς κρίθηκε στο 56ο λεπτό όταν ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Σάμιου ο Σούφλας με κεφαλιά νίκησε τον Γεωργόπουλο διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 υπέρ του Εθνικού που του χάρισε το τρόπαιο.

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Γεωργόπουλος, Σύρμας, (80’ Γκάνι), Μακρής, Μπολοβίνος, Μπερίσα, Μπούκης, Τσολάκου, Κουρκούτης (71’ Κοντόπουλος), Μάναλης, Μούτσα, Σιδηρόπουλος.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Γκορόγιας (68’ Πολυχρονίδης), Γερόλυμος, Μπένα, Σαμιώτης, Σύρος Παυλάκης , Σούφλας, Λύγκος, Σάμιος, Σκαφτούρος (90’ Μαριόλης).

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Κι άλλος συλληφθέντας στη φυλακή - Ως μέλος εγκληματικής οργάνωσης
Μαρία Σάκκαρη: «Καθάρισε» τη Στέφενς σε 63 λεπτά και πέρασε στις «16»
Βασίλης Σπανούλης: Κορυφαίος προπονητής του BCL – Η συγκίνηση και το «ευχαριστώ τη γυναίκα μου»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόωρος αποκλεισμός από το Madrid Open – Η μεγαλύτερη νίκη καριέρας του Μοντέιρο