Άτλας Κυψ.-Ποσειδώνας Γλυφ. 2-1

Ένα βαρετό 0-0 μετατράπηκε σε συναρπαστικό… 2-1 στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα, οι παίκτες του Άτλαντα και του Ποσειδώνα «κόλλησαν» στο 0-0 στα πρώτα 78 λεπτά. Άλλωστε καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο στα τελευταία ματς της σεζόν. Τότε, ο Αθανασόπουλος άνοιξε το σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πέναλτι στο 83’. Έπειτα, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σλεποκούροβ πέτυχε το 2-1 και λύτρωσε την ομάδα της Κυψέλης.

Η ενδεκάδα των νικητών: Πουλίδης, Ντεράι, Καμαλεζάκης, Αθανασόπουλος, Κρώκος, Γιαννησόπουλος (70’ Τσίγκος), Τσέκος, Χρυσοχοΐδης (63’ Έξαρχος), Μπάρδης, Καραχάλιος, Σλεποκούροβ.

Μαραγκός: «Να μας στηρίξει ο κόσμος»
Μεγάλη «σφαλιάρα» Θανάση Αντετοκούνμπο στην Ρεάλ!
Ίβιτς: «Μόνο νίκη»
Ολυμπιακός: Νέα ήττα και έκτος στο Champions League
Λουκάς Παπαδήμος: Παραμένει στην Εντατική - Εξιτήριο πήραν οι συνοδοί του