ΕΠΣ Άρτας: Κυπελλούχος η Δόξα

Στα χέρια της Δόξας Άρτας κατέληξε το Κύπελλο Άρτας, καθώς στον τελικό επικράτησε με 3-2 της Αναγέννησης στις Κεραμάτες.

Η Αναγέννηση ξεκίνησε δυναμικά στο ματς και κέρδισε πέναλτι μόλις στο 2’, σε μαρκάρισμα του Βελαέτη πάνω στον Τάσσο. Ο Σταμούλης ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0. Στο 22’ έγινε το 2-0, με σουτ του Χρηστογιάννη. Η Δόξα έψαξε το γκολ και στο 42’ μείωσε σε 2-1, με τον Σπύρου.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε και όλα έδειχναν πως η Αναγέννηση θα φτάσει στην κατάκτηση του τίτλου. Ωστόσο η Δόξα ανέτρεψε τα πάντα στα τελευταία λεπτά. Στο 89’ ο Μπασιούκας με εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε σε 2-2 και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπασιούκας με πλασέ έκανε το 2-3, δίνοντας το Κύπελλο στην ομάδα του, που πανηγύρισε την πρώτη κούπα στην ιστορία της.

Πέθανε ο δημοσιογράφος Στράτος Σεφτελής
Λιονέλ Μέσι: Οδήγησε με οργια στην ανατροπή την Ίντερ Μαϊάμι - Συνεχίζει στην κορυφή (video)
Formula 1: Στοχεύει στον κορυφαίο η Mercedes!
NBA: Πήραν πίσω το πλεονέκτημα οι Σέλτικς, αντίδραση από Λέικερς - Οι Θάντερ ετοιμάζουν «σκούπα»