ΕΠΣ Λακωνίας: Περίπατο η Σπάρτη

Επίδειξη ισχύος έκανε η Σπάρτη στον εκτός έδρας αγώνα με τον Κεραυνό Λευκοχώματος καθώς επικράτησε, με το ευρύ 8-0, των αντιπάλων.

Για άλλη μια αγωνιστική η Σπάρτη ξεκίνησε με ένα γρήγορο γκολ, με σκόρερ τον Χαλίλι στο 7’ και έβαλε τα θεμέλια για μια μεγάλη νίκη. Οι γηπεδούχοι που από το 8ο λεπτό έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του τερματοφύλακα Νικόλαρου, δεν άντεξαν στην πίεση της Σπάρτης και δέχτηκαν δυο γκολ μέσα σε δέκα λεπτά, στο 20’ με τον Αράπογλου και στο 30’ με τον Τσούκλη. Από εκεί και πέρα ήταν η σειρά του Χαλίλι στο 35’ και στο 37’ να κάνει το σκορ 5-0. Έξι λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 39’ ο Σπιροπάλι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 6-0.

Με σκορ ασφαλείας οι φιλοξενούμενοι έριξαν το ρυθμό και έκαναν συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο μέρος, χωρίς όμως να σταματήσουν να σκοράρουν. Έτσι, το 7-0 διαμορφώθηκε από τον Ηλιόπουλο στο 51’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα 8-0 το πέτυχε ο Σεμερτζίδης στο 57’.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΕΥΚΟΧΩΜΑΤΟΣ: Νικόλαρος, Καρούνος, Πατσουράκος (63’ Τσαγγούρης), Καρκαμπάσης, Ρούμπης, Κοντός (58’ Μπορισένκο), Σουχλέρης, Πλαγάκης, Κερίμ, Βλάχος (10’ Καρκαμπάσης), Ντίνι

ΣΠΑΡΤΗ: Χρανιώτης, Πετρόπουλος, Πρασσάς, Λάππας, Τούντας (46’ Μπακαράς), Μποροδήμος, Χαλίλι, Τσούκλης (46’ Κελεμένι), Σπιροπάλι, Αράπογλου (46’ Ηλιόπουλος), Σεμερτζίδης,