ΕΠΣ Λακωνίας: Άντεξε… και πήρε την νίκη η Σπάρτη

Σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο και με την απουσία πέντε βασικών παικτών, η Σπάρτη πήρε την νίκη εκτός έδρας 2-1 απέναντι στον ΑΠΟ Περιστερίου Φιλισίου.

Με το σκληρό παιχνίδι και τα πολλά μαρκαρίσματα, σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο, το πρώτο ημίχρονο έφυγε ανεκμετάλλευτο και από τις δύο ομάδες. Στην… επανάληψη, η Σπάρτη μπήκε πιο δυνατά και στο 66’ άνοιξε το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σεμερτζίδη.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και δυο λεπτά αργότερα στο 68’ με τον Σαραντόπουλο ισοφάρισαν το παιχνίδι σε 1-1. Οι «κυανέρυθροι» δεν εγκατέλειψαν τον αγώνα και χωρίς να έχουν επηρεαστεί από το γρήγορο γκολ που δέχτηκαν, πέρασαν στην αντεπίθεση και με τον Αράπογλου στο 73’ διπλασίασαν τα τέρματά τους.

ΑΠΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΦΙΛΙΣΙΟΥ: Γκιώνης, Ντερνόβα (81’ Καραμίχας), Κώνστας, Λεοντόπουλος (71’ Μαστρογιαννάκος), Ρούμπης, Γουρδομιχάλης, Κουφάκος (67’ Σαρρής), Αλειφέρης, Σκάλκος, Σαραντόπουλος, Στρατήγης

ΣΠΑΡΤΗ: Χρανιώτης, Πετρόπουλος, Πρασσάς, Τούντας, Σπηλιωτόπουλος, Χοτζάι (65’ Λάππας), Χαλίλι (80’ Μποροδήμος), Τσούκλης, Αράπογλου, Σεμερτζίδης, Αδαμόπουλος