ΕΠΣ Λακωνίας: Ασταμάτητη η Σπάρτη

Με το επιβλητικό 8-0 η Σπάρτη επικράτησε άνετα του ΑΟ Λογγαστρά και παραμένει πρώτη στην βαθμολογία μαζί με τον Ολυμπιακό Γυθείου.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Σπάρτη να μπαίνει δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 14’ να ανοίγει το σκορ με τον Σπηλιωτόπουλο. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν φτάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-0 με τους Χοτζάι στο 29’, Τσούκλη στο 37’, Γκέρτσο στο 43’ και τον Σπιροπάλι στο 45’ να σημειώνει το τελευταίο τέρμα για το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αλλάξουν την εις βάρος τους εικόνα αλλά δεν ήταν εφικτό, καθώς δεν μπόρεσαν να πλησιάσουν την εστία του Χρανιώτη και να μειώσουν το σκορ. Ωστόσο οι «κυανέρυθροι» στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, ότι δεν πέτυχε ο ΑΟ Λογγάστρα, το πέτυχαν οι ίδιοι με τους Γκέρτσο στο 81’, Μπακαρά στο 87’ και το Χαλίλι στο 89’ να κάνουν το σκορ 8-0 και να δίνουν στην ομάδα της Σπάρτης άλλη μια επιβλητική νίκη.

ΣΠΑΡΤΗ: Χρανιώτης, Πετρόπουλος, Αδαμόπουλος, Μοσχογιάννης (46’ Μπακαράς), Σπηλιωτόπουλος, Χοτζάι (56’ Κιουλεμενι), Σιροπάλι, Τσούκλης, Γκέρτσος, Αράπογλου (60’ Μποροδήμος), Χλίλι

ΛΟΓΓΑΣΤΡΑ: Παπαμάρκος, Μπενσίλα (23’ Μπατιστάκης), Μέρι, Χαραλαμπάκος, Ζαχαράκης (48’ Σγούρδας), Μαυρομίχαλος, Σουχλέρης, Κυριακόπουλος, Καρβουνιάρης (32’ Κωνσταντινάκος), Τσάκωνας, Αλεξόπουλος,

Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Πάμε βήμα βήμα - Να κερδίσουμε το πρώτο ματς»
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (29/04) - «Ροντέο» το πρωτάθλημα
Παναθηναϊκός AKTOR, Βιλντόζα: «Πάμε στο Βελιγράδι να κερδίσουμε»
Παναθηναϊκός AKTOR: Φεύγει για Βελιγράδι με τελικό... προορισμό το Βερολίνο!