Ναυπακτιακός Αστέρας – Αστέρας Ιτέας 2-1

Νικηφόρα τέλειωσε τα μπαράζ ο Ναυπακτιακός Αστέρας, καθώς επικράτησε 2-1 του Αστέρα Ιτέας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 43’ με ψηλοκρεμαστό σουτ του Παπαδήμα για το 0-1. Στο 64’ με κεφαλιά ο Σωτηρόπουλος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 75’ ο Κουτελιέρης είχε δοκάρι για τον Ναυπακτιακό. Στο 87’ ο Κουρελής του Αστέρα Ιτέας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ψυχογιός με κεφαλιά έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους γράφοντας το τελικό 2-1.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Ανδρεόπουλος, Ζαϊμης (46’ Καραγιάννης), Καζανάς (92’ Πέκεζ), Ζαχαρόπουλος, Σωτηρόπουλος, Θανασιός Ν., Θεοχάρης, Κουτελιέρης, Καλαβρουζιώτης, Γλωσσόπουλος (72’ Βρουσάι), Ψυχογιός.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ: Μελέτης, Μανούσης (72’ Καστρίτης), Τολκούτσης, Μαυροφρύδης, Πέτσας, Χίσα, Κουβέλης, Καστανόπουλος (92’ Χρόνης), Παπαδήμας (60’ Χαρδαλούπας), Βάσος, Κουρελής

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα