Αλμωπός Αριδαίας – Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου 4-2

Με επιβλητική νίκη έκλεισε τη χρονιά ο Αλμωπός Αριδαίας, καθώς επιβλήθηκε 4-2 του Μ. Αλέξανδρου Βαφειοχωρίου.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, χωρίς άγχος από τις δύο ομάδες, μιας και ήταν βαθμολογικά αδιάφορο. Και μετά από ένα νωθρό πρώτο μέρος, στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έγινε καταιγιστικός. Στο 54’ ο Γ. Ελευθεριάδης έκανε το 1-0 για τον Αλμωπό, ενώ στο 59’ ο Λ. Ελευθεριάδης πέτυχε το 2-0. Η ομάδα του Βαφειοχωρίου αντέδρασε και αρχικά μείωσε σε 2-1 με τον Γρηγοράκη στο 73’, ενώ στο 77’ ο Κέλτσος ισοφάρισε σε 2-2 με πέναλτι. Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη, χάρη σε τέρματα των Γ. Ελευθεριάδη (80’) και Τσακώνη (84’).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ: Παυριανίδης, Ελευθεριάδης Θ., Δεμίρης, Παπαγεωργίου, Μιχαηλίδης, Ελευθεριάδης Γ., Ελευθεριάδης Λ. (70’ Τσιμτσιρίδης), Σαββίδης, Μποζίνης (80’ Μονογενίδης), Παπαδόπουλος (46’ Τσακώνης), Δημητριάδης

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ: Θεοδωρίδης, Ηλιάδης Σ., Κουρουγιαννίδης, Ηλιάδης Ν., Νικολαΐδης, Κυπαρίσης, Κέλτσος, Μανουσαρίδης , Ευθυμιάδης, Γρηγοράκης (85’ Κωτσάκης), Αναστασιάδης