Ανατολή-Αρης Ακροποτάμου 1-7

Σαρωτικός ήταν ο Άρης Ακροποτάμου στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, καθώς σκόρπισε την Ανατολή με σκορ 7-1, στο ουδέτερο γήπεδο του Βατανιακού.

Οι Κυπελλούχοι Καβάλας δεν άφησαν το παραμικρό περιθώριο στην ομάδα της Ηπείρου, καθώς στο πρώτο ημίχρονο προηγούταν με 5-0. Συγκεκριμένα, στο 11’ ο Αποστολίδης άνοιξε το σκορ, ενώ στο 13’ ο Καραγιαννίδης έγραψε το 2-0. Στο 33’ ο Τσορμπατζίδης με κεφαλιά έκανε το 3-0 και ο Καραγιαννίδης στο 39’ ο Καραγιαννίδης με κεφαλιά πέτυχε το 4-0. Το επιθετικό κρεσέντο στο πρώτο μέρος έκλεισε ο Καμπάτζης με σουτ έξω από την περιοχή για το 5-0.

Ο ρυθμός έπεσε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 69’ η Ανατολή κατάφερε να σημειώσει ένα γκολ, με τον Θανάση για το 5-1. Όμως ο Άρης στο 72’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-1, χάρη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου. Και στο 88’ ο Κοσμάς ολοκλήρωσε τον μοναδικό θρίαμβο του Άρη Ακροποτάμου, καθώς με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 7-1. Επόμενος αντίπαλος της ομάδας της Καβάλας στα ημιτελικά του θεσμού θα είναι ο νικητής του ζευγαριού Ατρόμητος Λάππα-Φοίβος Κρεμαστής.

Ανατολή (Γιάννης Πάνου): Γιαννούσης, Αλεξίου (53’ Λώλος), Γκαρτζονίκας, Γουβαίλης (22’ Τσιόστας), Συμεωνίδης, Ρομποτής, Τότσικας, Τσιούρης, Θανάσης, Μπούρμπος (67’ Χριστοφορίδης), Μώκος

Άρης Ακροποτάμου (Νίκος Καραμπετάκης): Χατζηνικολής, Καμπάτζης, Καμπερίδης, Σολακίδης, Τσέπα, Τσορμπαντζής, Μεμούρης (16’ Σάσσος), Καραγιαννίδης (56’ Κοσμάς), Σεφερίδης, Παπαδόπουλος, Αποστολίδης (65’ Γούναρης)