Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας – Καμβουνιακός Δεσκάτης 2-0

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε ο Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας, καθώς επικράτησε 2-0 του Καμβουνιακού.

Οι πρωταθλητές Κοζάνης ήταν καλύτεροι και με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο κλείδωσαν τη νίκη. Στο 31’ ο Θεοδουλίδης έκανε το 1-0, ενώ στο 41’ είχε κεφαλιά στο δοκάρι. Στο 44’ ο Μαυροματίδης, μετά το χατ τρικ που είχε σημειώσει στη Φλώρινα, βρήκε πάλι δίχτυα για το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μ. Αλέξανδρος έχασε αρκετές ευκαιρίες να διευρύνει τον δείκτη του σκορ, αλλά στο 72’ σουτ του Σερσέμη σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ την ίδια τύχη είχε και η προσπάθεια του Μαυροματίδη στο 78’.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΆΡΔΑΣΣΑΣ: Μπερμπερίδης,Ηλιάδης, Τσακαλίδης, Πισκοιλίδης, Σιδηρόπουλος, Σερέτης, Θεοδουλιδης (46’ Χότζα), Καλυβόπουλος (84’ Ποιμενίδης), Δημητριάδης, Σερσέμης, Ξανθόπουλος, Μαυροματίδης

ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ: Κοτίτσας, Λαγιόκαμπας (88’ Λίτρας), Παπακωνσταντίνου, Παπατσάνης, Ποικιλάκος, Λαγιόκαμπας Ε., Λιάγκας, Ζαράγκας, Κουκουγιάννης (20’ Δρομπούρας), Ντάβαρος,  Κοντούλας (76’ Τσιλινίκος)

ΚΟΖΑΝΗ: Γιώργος Κατσίκας

Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία