Πυρσός Γρεβενών-Παναργειακός Άργους Ορεστικού 5-1 (1-1 κ.α.)

Ξέσπασε στην παράταση ο Πυρσός Γρεβενών, επικρατώντας 5-1 του Παναργειακού Άργους Ορεστικού, που... τόλμησε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 90’.

Οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και στο 14’ είχαν δοκάρι με τον Κουτσομήτρο. Στο 28’ ο Χαραλαμπίδης με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Κι ενώ όλα έδειχναν πως αυτό θα ήταν το τελικό σκορ, στο 90’ ο Βελλίδης ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα της Καστοριάς, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Στο έξτρα 30λεπτο ο Πυρσός έκανε επίδειξη δύναμης. Στο 96’ ο Μπόζιαρης έκανε το 2-1, ενώ το 98’ ο Κουτσομήτρος ανατράπηκε από τον Βακόπουλο και ο Γκέτσιος ευστόχησε για το 3-1. Στο 111’ ο Τσαρτσαρής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, ενώ στο 120’ ο Σωτήρης διαμόρφωσε το τελικό 5-1. Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα των Γρεβενών είναι η Ανατολή.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Σωτήρης Μαυροδήμος): Αθανασόπουλος, Τσαρτσαρής, Καραγιάννης, Ρόβας (72’ Κοτσαντίσογλου), Κυριακίδης, Χαραλαμπίδης, Παπαδόπουλος (65’ Θεοχαράκης), Κουτσομήτρος, Γκέτσιος, Δούμας (67’ Σωτήρης), Μπόζιαρης

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ (Βαγγέλης Σιώμος): Σαραφιανός, Γκαγκάνης, Βασιλειάδης (50’ Χαραλαμπίδης), Ιωάννου (19’ Μουρατίδης), Γιάντσης, Βακόπουλος, Βελλίδης, Ιωαννίδης, Τσαμτσάκης, Καλύβας, Γανώλης (43’ Τσιγαρίδας)

ΓΡΕΒΕΝΑ: Κώστας Μάρκου

Ως πότε μπορούν να κάνουν διακοπές όσοι πήραν επιταγές κοινωνικού τουρισμού για το 2023
Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα