Πτήση… τελικού ο Αετός

Στη διαδικασία των πέναλτι με 5-4 πήρε το εισιτήριο για τον τελικό Κυπέλλου της Φωκίδας ο Αετός Λιδωρικίου από τον Κεχαγιά Προσηλίου.

Στον τελικό ο Αετός θα αντιμετωπίσει την Τολοφώνα Ερατεινή, η οποία απέκλεισε τον Διαγόρα Πολυδρόσου την Τετάρτη.

Στα του αγώνα, και οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες να σκοράρουν, ωστόσο το γκολ δεν ήρθε. Ο Αετός στο 65’ έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Παπακωνσταντίνου αποβλήθηκε λόγω εξύβρισης. Στο 85’ η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε, καθώς ο Κουλός του Κεχαγιά δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Το 0-0 διατηρήθηκε ως το τέλος του 90λεπτου, αλλά και στην παράταση. Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι, με τον Αετό να παίρνει την πρόκριση με 5-4, καθώς ο Κοκμοτός απέκρουσε το πέναλτι του Φουστιέρη του Κεχαγιά.

ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΟΥ: Κοκμοτός, Κούτρας, Ματσιούλας (96’ Φωτόπουλος), Γεωργουσόπουλος, Μπάκας, Κούτρας Α., Καραγιάννης, Καρμάς, Γεωργουσόπουλος Στ., Παπακωνσταντίνου, Θεοχάρης

ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ: Λαγγουράνης, Γαλιούρας, Κουλός, Πέντσιος, Ιωάννου, Βλάχος, Γκούλτας, Παπαγεωργίου, Σνίγκουρ (115’ Χατζηδημητράκης), Τσάφος, Λύτρας (79’Κόκκινος /107’ Φωτσιέρης)

Παναθηναϊκός AKTOR: Μέρος της προπόνησης ο Χουάντσο, αμφίβολος για την Τρίτη
Ολλανδία: Το σήκωσε η PSV Αϊντχόφεν
Premier League: Τεσσάρα της Λίβερπουλ στην Τότεναμ
Παναθηναϊκός: Έτοιμος να φορέσει "πράσινα" ο Μπάλντοκ!