Το σήκωσε το Καρλόβασι!

Σε έναν εντυπωσιακό τελικό Κυπέλλου στη Σάμο, το τρόπαιο κατέληξε στο Καρλόβασι, που επιβλήθηκε 6-3 στην παράταση του Πολυκράτη.

Το θεαματικό παιχνίδι παρακολούθησαν πάνω από 250 φίλοι του σαμιώτικου ποδοσφαίρου, που έμειναν ευχαριστημένοι. Το σκορ άνοιξε στο 7’ ο Ζαχαριάδης για τον τυπικά γηπεδούχο Πολυκράτη, ενώ η απάντηση από το Καρλόβασι ήρθε στο 30’, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του αρχηγού του Ανδρέα Κατσιάνη. Στο 60’ ο Τζιοπάι έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος έκανε το 1-3. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον Ζαχαριάδη να μειώνει με κεφαλιά στο 82’ σε 2-3 και τον Αναστασιάδη να ισοφαρίζει σε 3-3 στο 89’ και να στέλνει τον τελικό στην παράταση.

Εκεί το Καρλόβασι επιδόθηκε σε έναν… μονόλογο, καθώς πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του έξτρα χρόνου, ο Τζιοπάι με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 3-4. Στο 102’ ο Κώστος έγραψε με σουτ το 3-5, ενώ ο Βαλδίκος του Πολυκράτη είχε δοκάρι στο 109’. Το τελικό 6-3 διαμόρφωσε στο 120’ ο Κώτσος με σουτ, δίνοντας το έναυσμα για τους πανηγυρισμούς στους συμπαίκτες του.