Αστέρας Εξαρχείων-Αρίων 2-1

Στην ζώνη των πλέι οφ βρέθηκε ο Αστέρας Εξαρχείων, μετά από νίκη (2-1) κόντρα στον Αρίωνα.

Πάντως, ο Αρίων ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 44ο λεπτό του ματς, με γκολ του Παπαδόπουλου. Ο Αστέρας πέτυχε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, αν και δέχτηκε το παραπάνω πλήγμα σε κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης. Αρχικά, ο Πιετήρας πέτυχε το 1-1 στο 60’ και στις καθυστερήσεις ο Ορούτσι διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Αστέρας Εξαρχείων: Γκίμης, Φωτιάδης, Παπαγιάννης, Γούλας, Δημητρόπουλος, Μικάιλ (70’ Σπύλιος), Σαλντογιάννης, Χαρικιόπουλος (75’ Ζάχο), Ορούτσι, Παζιανάς, Σαββίδης (50’ Πιετήρας).
Αρίων: Κάβουρας, Παπαδόπουλος, Μπουτζούκι, Ευταξίας (88’ Κοντομάρκος), Δικτάκης, Τσάκαλος, Καρυοφύλλης, Συμεών, Καλαράς (50’ Προύσκας Κ.), Μούσχουρος (70’ Κοκκίνης), Προύσκας Δ.

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 0-2: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς