Θύελλα Περιστερίου-Νέα Σμύρνη 2-1

Πλησίασε την ζώνη των πλέι οφ ανόδου η Θύελλα Περιστερίου, καθώς κέρδισε με 2-1 την Νέα Σμύρνη.

Πάντως, στο 20ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε το προβάδισμα με γκολ του Χολέβα. Το σκορ έμεινε σταθερό μέχρι το τελευταίο εικοσάλεπτο, αφού στο 70’ ο Φερμάνογλου πέτυχε το 1-1. Στο 80ο λεπτό, ο Λατσούνας λύτρωσε τους γηπεδούχους, καθώς διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Μάλιστα, ο συγκεκριμένος παίκτης έγινε αλλαγή πέντε λεπτά αργότερα.

Θύελλα Περιστερίου: Μαυρογιάννης, Λαμπρίδης, Μπύρης, Αθανασιάδης, Πιλήρης, Τουρέ, Φερμάνογλου, Παναγιώτη, Λατσούνας (85’ Τσέλιος), Τσόλακας (46’ Κουκόπουλος), Ζέρβας (55’ Καλογερόπουλος).
Νέα Σμύρνη: Χόρος, Θεοφιλόπουλος Π. (46’ Θεοφιλόπουλος Θ.), Ραχμανίδης, Μπαρμπαλιάς, Χριστοφοράκης, Αλεξανδρής, Κορογόνας (46’ Παπαστεργίου), Μιχαλάτος (70’ Ευαγγέλου), Ρούσος, Χολέβας, Παπαδημόπουλος.

Euroleague: Με 1.000 οπαδούς η Μακάμπι στο Game 3 με τον Παναθηναϊκό AKTOR
NBA: Εξαιρετικά αμφίβολοι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Λίλαρντ για το Game 5 των Μπακς
Παναθηναϊκός AKTOR: Η ώρα του Κέντρικ Ναν
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (30/04) - «Τερίμ γιοκ» στον Παναθηναϊκό