Ερμής Ηρ.- Αίας Αθ. 3-1

Άνετη νίκη πέτυχε ο Ερμής Ηρακλέιου στην έδρα του, κόντρα στον Αίαντα Αθηνών με 3-1.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με τον Στεριανό στο 23ο λεπτό με τον Κλισιάρη να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 33΄ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Ο Αίας μείωσε με τον Μαγκίνα στο 43΄, για να διαμορφώσει στο 81΄ με κεφαλιά ο Τεπέλης το τελικό 3-1.

ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Μπάκερ, Μιτσάνης, Τεπέλης, Γκουντάνης, Οικονόμου, Φωστάρης (Φιλλίπου 58΄) Ψαρρής, Λιανός, Γεωργουλάκης, Κλισιάρης (80΄Αγριμάκης), Σαραντάκος Στεριανός (85΄ Δημητριάδης)

ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ:Φράγκος, Μαρρής, Διαμαντής, Κόκκαλης, Βαλέρας, Καραλής, Κουσούρης, Κούμπυρας(33΄ Λυμπερόπουλος), Φελεμάγκας, Κοταράς, Μαγκίνας (68΄Γιώτης)

Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό