Ισόπαλο το ντέρμπι

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείκτηκαν στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής της ΕΠΣ Αχαΐας ανάμεσα στη Θύελλα Πατρών και στην Πάτραι.

Η 21η στροφή του πρωταθλήματος της ΕΠΣΑ έστρεψε τα βλέμματα όλων στο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στην Θύελλα Πατρών και στην Πάτραι.
Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου, βρήκε τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με 0-0 και χωρίς την μεγάλη ευκαιρία.

Στην επανάληψη όμως τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Στο 74ο λεπτό οι γηπεδούχοι με τον Μπάρδη ανοίγουν το σκορ με ένα ευθύβολο σουτ στο παραθυράκι της εστίας του Διονυσόπουλου. Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήταν άμεση, καθώς μέσα σε δύο λεπτά και συγκεκριμένα στο 76΄ ισοφάρισαν με άπιαστο ψαλιδάκι του Αντωνόπουλου. Αξίζει να αναφέρουμε πως οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τσίφα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Σταθόπουλος.

ΘΥΕΛΛΑ: Γιάνναρης, Μπαλατής, Ρατσιάτος (69_ Αντωνόπουλος), Καραχάλιος, Χριστόπουλος, Μαντζουράκης, Ασπροποταμίτης (49_ Πανταζής), Λυκούδης, Μπινιέρης, Μπάρδη, Γκοτσόπουλος

ΠΑΤΡΑΙ: Διονυσόπουλος, Μακρόπουλος, Φραγκουλάκης, Βαγγελάτος, Σπυρόπουλος, Καναβόγιαννης, Τσίφας, Αντωνόπουλος, Παπαζαφείρης, Γασπαρινάτος,

Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video
Χάντμπολ: Εκτός έδρας ο πρώτος τελικός του Ολυμπιακού με Βαλούρ για το European Cup