Πλάτωνας-Προμηθέας 3-1

Ο Πλάτωνας Αθηνών ξεπέρασε το εμπόδιο του Προμηθέα, καθώς τον κέρδισε με 3-1.

Πλέον, ο Πλάτωνας έφτασε στους 40 βαθμούς και διεκδικεί την άνοδο μέσα από τον τρίτο όμιλο της Γ’ Αθηνών. Το σκορ άνοιξε με σουτ του Τσέλια στο 18ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να μεγενθύνει το προβάδισμα του στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Πατερόπουλος διαμόρφωσε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πένατλι στο 60ο λεπτό. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα, ο Τσέλιας σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έδωσε προβάδισμα τριών γκολ στον Πλάτωνα. Ο Αγγέλου έγραψε το τελικό 3-1 στο 78’ με πέναλτι.

Πλάτωνας: Ζαραδέλης, Χαραλαμπόπουλος (57’ Μπαντίδος), Καβρισιώσης, Παναγόπουλος, Σαραβέλης, Νικόπουλος, Κατούρης, Τσέλιας, Πατερόπουλος (72’ Δεμέτης), Μαξακούλης, Σουλάλης (57’ Γεωργιάδης).

Προημηθέας: Μυλωνάς, Λεοντιάδης, Νταούλης, Χριστοφοριάδης, Μπαρούτσος, Τζίτζιος (61’ Χρυσοχώου), Γεωργίου, Ράικος, Λέκας (57’ Ματσουράνης), Αντωνίου (46’ Αγγέλου), Χατζής.

Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία
Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι