Νίκη Αλίμου-Ηρακλής 1-1

Με την επιστροφή  των ομάδων στις αγωνιστικές υποχρεώσεις η  Νίκη Αλίμου παραχώρησε την ισοπαλία με 1-1 στον Ηρακλή Περιστερίου.

Στο 30’ ο Μπατιστός έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Νίκης Βόλου κάνοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι θέλησαν να ανταποδώσουν και έξι λεπτά αργότερα ο Σταυριανός έκανε το 1-1. Στο 60’ ο Τσαλαπατάνης αποβλήθηκε μετά την δεύτερη κίτρινη που δέχτηκε, ενώ 5 λεπτά αργότερα στο ίδιο «παράπτωμα» έπεσε και ο Σάλντ.

Νίκη Αλίμου: Ντάκος, Ρούσος, Παυλίδης, Μπατίτος, Λυκησιώτης, Καφετζής (46’ Καζατζόγλου), Μπούρας (85΄Σημαιωνίδης), Τζιφής (80’ Νικολέτος), Τσαλαπατάνης, Πολυχρονόπουλος, Χαρδαλούπας.

Ηρακλής Περιστερίου: Σταύρος (70’ Κατσουλιάνης), Μτασάι, Σαλντ, Μωραΐτης, Οικονόμου, Κοκκίσογλου, Καλητζόπουλος, Σταυριανός (70’ Δημητρόπουλος), Καραϊ, Βασιλειάδης (70’ Δημητρόπουλος)

Champions League: Ο Βινίσιους κράτησε όρθια τη Ρεάλ στο Μόναχο!
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 80-82 (71-71 κ.α.): Ο Πάρκερ τον… ξέρανε στην εκπνοή
Το ιστιοφόρο Pytheas, το οποίο συνοδεύει την ολυμπιακή φλόγα, έφτασε στην Κάτω Ιταλία
Λέστερ: Δεν σκέφτεται να σταματήσει ο Βάρντι