Άγιος Δημήτριος – Αττικός 2-1

Ο Άγιος Δημήτριος επικράτησε το Σάββατο (24/3) του Αττικού με 2-1 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την εξασφάλιση της παραμονής του στην Α΄ Αθηνών.

Στο 11΄ο Κοτούλιας έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 34΄ο Κοκλίδης, ισοφάρισε σε 1-1. Στο 61΄ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 2-1, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ο Κοκλίδης στο 22΄από θέση τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, Μπαντουράκη, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Διαιτητής ήταν ο Παπαπέτρου και βοηθοί του οι Ντάλας και Γουρνάκης.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Κελαϊδίτης, Λάλας, Πασχάλης, Φωτουλάκης, Φειδάς, Πρέντζε, Δρακόπουλος(46΄ Σιαδήμας), Κουφιδάκης(53΄Γεωργιάδης), Ελευθεριάδης, Κόκκαλης(76΄ Μαθάς), Κοκλίδης.

ΑΤΤΙΚΟΣ: Μπαντουράκης, Κασούνης(60΄ Τζωρτζάτος), Κοτούλιας, Συριόπουλος Ε., Τζαβέλας, Ουάγια, Γραμματικόπουλος(75΄Χαλβατζής), Συμεωνίδης, Στόικοφ(46΄Καπαρδέλης), Κυμέρης, Τζέλιας.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα