«Διπλό» κορυφής για Κάστρο Μονεμβασιάς

Το Κάστρο Μονεμβασιάς πήρε τρεις βαθμούς στην έδρα του Π.Α. Νεάπολης έπειτα από το σαββατιάτικο (26/11) 1-0 στην όγδοη αγωνιστική της Β' Λακωνίας.

Ο Μαριγκλέν Μπάρδης σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 75ο λεπτό, οπότε το Κάστρο συμπλήρωσε 16 βαθμούς σε επτά αγώνες, αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 50ό λεπτό. Η Δόξα Πακίων ακολουθεί με 15 βαθμούς και θα δοκιμαστεί την Κυριακή (27/11) στην έδρα του Ποσειδώνα Ελαφονήσου.

Στο μοναδικό ματς του πρώτου ομίλου της Β' Λακωνίας, ο πρωτοπόρος Τρινασιακός έκανε... πάρτι σε βάρος της Δόξας Ανωγείων. Αν και οι ουραγοί της κατάταξης μείωσαν σε 3-1 στο 51ο λεπτό, το σκορ έφθασε σε χρόνο-ρεκόρ στο 8-1.

Δείτε ΕΔΩ το υπόλοιπο πρόγραμμα και την βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Β' Λακωνίας και ΕΔΩ τα αντίστοιχα του δεύτερου γκρουπ.

Βρούτσης: «Καμία ανοχή σε παραβατικές συμπεριφορές»
Χάντμπολ Γυναικών: Ισοφάρισε η Πυλαία τον ΠΑΟΚ
BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα