Νίκες για Παπανικολή και Καραβαγγελή

Με δυο αναμετρήσεις συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣ Λέσβου για την έκτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου, με τον Παπανικολή να επικρατεί στην Ερεσό της Φίλιας με 2-0, την ίδια ώρα που ο Καραβαγγελής πανηγύριζε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα μέσα στο Μεσότοπο επί του Μακαρέα με 2-1.

Ο Παπανικολής, αποδίδοντας κατά διαστήματα θεαματικό ποδόσφαιρο, έφθασε σε μία άνετη εντός έδρας επικράτηση κόντρα στη Φίλια χάρις σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρωμαίου (το οποίο κέρδισε ο ίδιος) στο πρώτο ημίχρονο, με τον Κουδουνά να «κλειδώνει» το τρίποντο «γράφοντας» το τελικό 2-0 στην επανάληψη.

Με αυτή τη νίκη έτσι οι γηπεδούχοι αναρριχήθηκαν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, έναν μόλις βαθμό πίσω από Αχιλλέα και Πολιχνίτο που συγκατοικούν στη δεύτερη.

Πολύτιμο εκτός έδρας τρίποντο και μάλιστα το πρώτο του στο πρωτάθλημα πήρε ο Καραβαγγελής. Η ομάδα της Στύψης άνοιξε το σκορ με τον Γιατζιτζόγλου για να φέρουν το ματς στα ίσια οι γηπεδούχοι με τον Χρήστο Κουτλή.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ωστόσο μίλησε και πάλι ο Γιατζιτζόγλου ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το κόρνερ του Φόνιανη δίνοντας και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του πριν αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη λίγα λεπτά αργότερα!

Οι προσπάθειες των παικτών του Μακαρέα στη συνέχεια δεν απέδωσαν καρπούς και αποτυγχάνοντας να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα τους γνώρισαν έτσι φυσιολογικά την ήττα.

Για την ερχόμενη Κυριακή (30/10) είναι προγραμματισμένες οι αναμετρήσεις Πολιχνίτος - Αρίων και Ταξιάρχης - Μεσότοπος οι οποίες θα ολοκληρώσουν την αγωνιστική που άνοιξε με την εκτός έδρας νίκη του Ατρόμητου επί του Αχιλλέα (2-1).

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Βασίλης Σπανούλης: Κορυφαίος προπονητής του BCL – Η συγκίνηση και το «ευχαριστώ τη γυναίκα μου»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόωρος αποκλεισμός από το Madrid Open – Η μεγαλύτερη νίκη καριέρας του Μοντέιρο
Euroleague: Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς έδωσε τα χέρια με την Παρτιζάν για νέο συμβόλαιο