Συνέχισε με «6άρα» ο ΠΑΟ

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν η αναμέτρηση μεταξύ ΠΑΟ Λουτρακίου και Ισθμιακού για την 6η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Κορινθίας, καθώς οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 6-1.

Ο ΠΑΟ μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Αποστολάκη, ενώ το 2-0 έγινε στο 10΄ από το πλασέ του Νούλα.

Οι φιλοξενούμενοι μη μπορώντας να αντιδράσουν, στο 26΄ είδαν τον Λάτσα με διπλή προσπάθεια να κάνει το 3-0, όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Όπως στην έναρξη του αγώνα, έτσι και στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με τον Αποστολάκη να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 4-0 στο 50΄.

Μόλις δύο λεπτά αργότερα, ο Αποστολάκης με το τρίτο του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0, ενώ στο 61΄, ο Ισθμιακός κατάφερε με τον Σιαμά να μειώσει σε 5-1.

Το τελικό 6-1, διαμόρφωσε ο Σέγγας στο 64΄.

ΠΑΟ Λουτρακίου: Κορδώσης, Μίχας, Νούλας, Ανδρεατίδης, Αντωνίου, Παυλάτος, Μαυρέλης, Πανταζής, Αποστολάκης, Τσατσόπουλος, Γιαννακούλης

Ισθμιακός: Λάτσας, Γκικόπουλος, Dine, Δέδες, Κορδαλής, Πετρόπουλος, Μιχάλαρος, Κατεμής, Κώστα, Καλογράνης, Πιπίνης

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

AEK: «Είχα πρόβλημα με το αλκοόλ, νόμιζα ότι θα πεθάνω» - Συγκλονίζει ο Ματίας Αλμέιδα
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Αναχώρησαν για Αγγλία οι «ερυθρόλευκοι» | Η ώρα και το κανάλι του αγώνα
Ισπανία: «Καμπάνα» στην Ατλέτικο Μαδρίτης για τις ρατσιστικές κραυγές εναντίον του Νίκο Ουίλιαμς
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Ντόρτμουντ – Παρί Σεν Ζερμέν και Euroleague