Πρωτάθλημα ΕΠΣΑ

Πρωτάθλημα ΕΠΣΑ

Ανακοινώθηκε από την ΕΠΣ Αθηνών, το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο (15 και 16/10) στην Α΄, Β΄ και Γ΄ κατηγορία.

Αναλυτικά οι αγώνες:

Σάββατο (15/10), ώρα έναρξης 16:00
Α΄ κατηγορία
1ος όμιλος

Ελληνικού: Σούρμενα – Αστέρας Ζωγράφου
Ζηρίνειου: ΑΠΟ Κηφισιάς – ΠΑΣ Γαλάτσι
Ηλιούπολης Α΄: Χαραυγιακός – Ελευθερούπολη
«Σ. Αγγελόπουλος»: Παλαιό Φάληρο – Αθηναϊκός
Δημοτικό Ηρακλείου: Α.Ε. Ηρακλείου – Καματερό

Α΄ κατηγορία
2ος όμιλος

Αγίου Δημητρίου: Θύελλα Αγίου Δημητρίου – Άγιοι Ανάργυροι
Νέας Ερυθραίας: Πανερυθραϊκός – Πανθησειακός
Χωράφας: Ανθούπολη – Άγιος Δημήτριος

Β΄ κατηγορία
1ος όμιλος

Ακαδημία Πλάτωνα: Κολωνός – Γ.Σ. Αργυρούπολης
Ηφαίστου: Τόλμη – Διαγόρας
Καλαμακίου: Καλαμάκι – Φωστήρας Ηλιούπολης
Νέας Ιωνίας: Αλσούπολη – Κεραυνός Πετρούπολης
Νήαρ Ηστ: Πανιώνιος Καισαριανής – Θρίαμβος Αθηνών
Πεύκης: Μαρούσι – Ελπίδα
Υμηττού: Υμηττός - Νεοπεντελικός

Β΄ κατηγορία
2ος όμιλος

Αγίων Αναργύρων: Χαλκηδονικός – Τερψιθέα
Βριλησσίων: Κένταυρος – Λαρισαϊκός
Γλυφάδας: Ποσειδώνας – Φοίνικας Περιστερίου
Κυψέλης: Αθηναΐδα – Αστέρας Εξαρχείων
Χαλανδρίου: Χαλάνδρι – Θρίαμβος Χαϊδαρίου

Β΄ κατηγορία
3ος όμιλος

Γαλατσίου: Πατήσια – Κηπούπολη
ΔΑΚ Αιγάλεω: Α.Ε. Αιγάλεω – Ειρήνη
Δημοτικό Βύρωνα: Βύρωνας – Γκυζιακός
Πετρούπολης Γ΄: Αναγέννηση Πετρούπολης – Φωστήρας Καισαριανής
Ρουφ: Πετράλωνα – Βριλήσσια
Χρυσούπολης: Χρυσούπολη – Πέρα Κλουμπ

Γ΄ κατηγορία
1ος όμιλος

Ορυζόμυλων: Ιεράπολη – Α.Ε. Περιστερίου

Γ΄ κατηγορία
2ος όμιλος

Κάτω Χαλανδρίου: ΠΟΨ – Φοίνικας Καλλιθέας
Μεταμόρφωσης / Λυκόβρυσης: Λυκόβρυση – Κρόνος Αιγάλεω

Γ΄ κατηγορία
3ος όμιλος

Δημοτικό Ιλίου: Α.Ε. Ιλίου – Πλάτωνας

Κυριακή (16/10)
Α΄ κατηγορία
1ος όμιλος

Δημοτικό Ηρακλείου (16:00): Α.Ε. Ηρακλείου - Καματερό
Ηφαίστου (11:00): Ήφαιστος – Αστέρας 2004
Μεταμόρφωσης / Λυκόβρυσης (11:00): Α.Ε. Μεταμόρφωσης – Ιάσωνας

Α΄ κατηγορία
2ος όμιλος

Δημοτικό Στάδιο Ιλίου (16:00): Ολυμπιακός Νέων Λιοσίων – Χολαργός
Νέας Ιωνίας (16:00): Δόξα Βύρωνα – Δάφνη Παλαιού Φαλήρου
Πετρούπολης Γ΄(16:00): Άρης Πετρούπολης – Πεύκη
Ρουφ (16:00): Βοτανικός – Άγιος Ιερόθεος
«Τ. Χαραλαμπίδης» (16:00): Χαϊδάρι – Αττικός

Β΄κατηγορία
1ος όμιλος

Κάτω Αχαρνών (12:00): Άτταλος – Παπάγος

Β΄ κατηγορία
2ος όμιλος

Αργυρούπολης Α΄ (16:00): Λαύρα – Αγία Ελεούσα
ΔΑΚ Αιγάλεω (16:00): Ορφέας – Παράδεισος
Χαλανδρίου (16:00): Ατρόμητος Χαλανδρίου - Ιπποκράτης

Β΄ κατηγορία
3ος όμιλος

Ελληνικού (16:00): Παγκράτι – Κουκάκι
Μελισσίων (16:00): Ακάδημος – Άγιος Θωμάς

Γ΄ κατηγορία
1ος όμιλος

Ακαδημίας Πλάτωνα (11:00): Αίας Αθηνών – Δάφνη Αθηνών
Δημοτικό Βύρωνα (16:00): Άρης Βύρωνα – Νίκη Αλίμου
Κυψέλης (13:00): Άτλας Κυψέλης – Α.Ο. Ιλίου
Πεύκης (11:00): Αετός Καλλιθέας – Κρόνος Αθηνών
Υμηττού (16:00): Προμηθέας – Δάσος
Χωράφας (11:00): Πράσινα Πουλιά – Απόλλων Χαλανδρίου  

Γ΄ κατηγορία
2ος όμιλος

Γαλατσίου (16:00): Κορωνίδα – Ερμής Ειρήνη
Ηφαίστου (11:00): Ηρακλής Περιστερίου – Κοψαχείλα
Κυψέλης (10:00): Ολυμπιακός Κυψέλης – Πήγασος
Ρουφ (11:00): Κεραμεικός – Ιλίσια 2004
«Σ. Αγγελόπουλος» (16:00): Ταταύλα – Τριφυλλιακός
Χωράφας (16:00): Άμιλλα – Κηφισιά 2010

Γ΄ κατηγορία
3ος όμιλος

Ακαδημίας Πλάτωνα (16:00): Α.Ο. Κωφών – Αρίωνας
Καλαμακίου (16:00): Νέα Σμύρνη – Γαλαξίας
Κάτω Αχαρνών (16:00): Απόλλων 2006 – Απόλλων Περιστερίου
Νήαρ Ηστ (11:00): Καισαριανή – Αργυρούπολη
Ορυζόμυλων (11:00): Κεραυνός Αγίας Βαρβάρας – Νέα Ζωή
Πετρούπολης Γ΄(16:00): Αίμος – Αρμενική
Χρυσούπολης (11:00): Θύελλα Περιστερίου – Άφοβος

  • Αθλητικά νέα
  • Ειδήσεις
Ολυμπιακός: Χωρίς Μποτία με ΑΕΛ
Ολυμπιακός: Χωρίς Μποτία με ΑΕΛ
Ατρόμητος: Πολλές οι επιλογές για Απόλλωνα Σμύρνης
Ατρόμητος: Πολλές οι επιλογές για Απόλλωνα Σμύρνης
Ελλάδα-Ισλανδία 59-30: Ζευγάρωσε τις νίκες η «γαλανόλευκη»
Ελλάδα-Ισλανδία 59-30: Ζευγάρωσε τις νίκες η «γαλανόλευκη»
Το μέλλον του Κλάους στα χέρια του Ιβάν!
Το μέλλον του Κλάους στα χέρια του Ιβάν!
Αιματηρή επίθεση με μαχαίρι στη Φινλανδία
Αιματηρή επίθεση με μαχαίρι στη Φινλανδία
Ζωή Λάσκαρη: Αυτή είναι η αιτία θανάτου της μεγάλης ηθοποιού
Ζωή Λάσκαρη: Αυτή είναι η αιτία θανάτου της μεγάλης ηθοποιού
«Έφυγε» από τη ζωή η Ζωή Λάσκαρη
«Έφυγε» από τη ζωή η Ζωή Λάσκαρη
Αυτοί είναι οι στρατιώτες που παρασύρθηκαν από τρένο στα Οινόφυτα – Τι αναφέρει το ΓΕΣ
Αυτοί είναι οι στρατιώτες που παρασύρθηκαν από τρένο στα Οινόφυτα – Τι αναφέρει το ΓΕΣ

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies
Με τη χρήση αυτού του ιστότοπου, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης