Αστέρας Άνω Λιοσίων-Απόλλωνας Άνω Λιοσίων 3-2

Τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Β’ Δυτικής Αττικής μετά από 13 αγωνιστικές άγγιξε η ομάδα του Απόλλωνα Άνω Λιοσίων αλλά έμεινε και πάλι με την πικρή γεύση της ήττας(3-2)!

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 90’ αλλά ο συντοπίτης Αστέρας κατάφερε να κλέψει τη νίκη με δύο γκολ στις καθυστερήσεις!

Ο Απόλλωνας όχι μόνο προηγήθηκε με 2-1 χάρη στα γκολ των Τσοχαντάρη Δ.(29’) και Κοκόλη(52’), έχοντας ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους προσωρινά ο Μιχαλόπουλος στο 34’, αλλά λίγο πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου, ο Κοκόλης έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία σε κενό τέρμα για να κάνει το 1-3!
Σαν να μην έφθανε αυτό, ο Σοφιάς ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για να «ξεράνει» τους φιλοξενούμενους στο 94΄ο Κλαδάκης χαρίζοντας την νίκη στον Αστέρα και δίνοντας «χιτσκοκικό» τόνο στο φινάλε!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ: Διαμαντόπουλος, Φωκάς, Καλαμίτσης, Κλαδάκης, Αποστολίδης, Δαμιανόπουλος, Τσάτσος, Νούσι(57’ Πάγκος), Μιχαλόπουλος, Δραμπατζής(Καλαμιώτης), Σοφιάς

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ: Λυκούδης, Φυτόπουλος, Τσάκωνας, Ανδρεάδης, Τσοχαντάρης Ι., Μπλάνης, Τσοχαντάρης Δ.(72’ Νίνης), Γκριν, Ντάρι(61’ Κεϊτά), Κοκόλης, Πολυκρέτης(Ατσάλης)

Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής
Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες