ΑΠΟ Κηφισιάς – Γ.Σ. Αργυρούπολης 2-1

Δύσκολη νίκη σημείωσε ο ΑΠΟ Κηφισιάς επί του Γ.Σ. Αργυρούπολης με 2-1, που της έδωσε την πρόκριση για την 4η φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Η ομάδα των βορείων προαστίων βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2΄, μετά από πέναλτι που εκτέλεσε ο Κακιώρης, γεγονός που τους επηρέασε αρνητικά στον ψυχολογικό τομέα, χωρίς να καταφέρουν να αντιδράσουν ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Στο δεύτερο 45λεπτο, οι Κηφισιώτες ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ.

Στο 52΄ο Σπέρτος Β, είχε σουτ στο δοκάρι. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Χαραλάμπους ισοφάρισε σε 1-1.Το τελικό 2-1, διαμόρφωσε ο Βήχας στο 86΄.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κόλλιας.

ΑΠΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: Λιβανός, Κόνιαρης (30' Νιάρος), Σινοτρακάι, Βήχας, Ζαχαρόπουλος, Σπέρτος Ι., Δρόσος, Κώστα, Χαραλάμπους, Καραμπιτσιάνης (58' Τσαγκαβέλης), Αθανασέλλος (46' Σπέρτος Β.).

Γ.Σ. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Τζάκος Χ. (58' λ. τρ. Λεβέντης), Ιωάννου, Παπαδόπουλος, Ραχμανίδης, Δράκος, Τζάκος Β., Καφετζής (63' Αθανασόπουλος), Κόρδαλης, Ζαργάνης, Κακιώρης, Παπαντωνάκης.

Τα αθλητικά πρωτοσέλιδα της ημέρας (29/5)
Παναθηναϊκός: Χάνει την Τούμπα και κάνει μαγνητική ο Ζέκα
ΠΑΟΚ: Οργισμένο… μήνυμα Σαββίδη!
AEK: Το συγκινητικό σχόλιο Αραούχο στους οπαδούς
Education Festival: Δωρεάν σεμινάρια Μηχανολογίας-Μεταφορών από ΙΕΚ ΑΛΦΑ και Mediterranean College
Καιρός: Συνεχίζονται και τη Δευτέρα τα έντονα καιρικά φαινόμενα
Κωνσταντίνος Μητσοτάκης: Πέθανε πλήρης ημερών ο πρώην πρωθυπουργός