Αχιλλέας – Φοίβος 2-0

Ιδανικό ξεκίνημα έκανε στο πρωτάθλημα της νέας περιόδου ο Αχιλλέας, ο οποίος νίκησε τον Φοίβο Βάρης με σκορ 2-0.

Τα γκολ πέτυχαν οι Φούντας (10΄) και Φεύγας (75΄). Στο 60’ ο διαιτητής Ντόστης ο οποίος υπέπεσε σε λάθη, απέβαλλε τον Θεοδοσιάδη και στο 70΄ τον Παπαδόπουλο.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Σταυριανουδάκης, Σταφυλλάς (85' Τσάκαλος), Περάκης, Σταυρόπουλος, Κουρίδης, Καββαδάς (46' Φεύγας), Τσιαδήμας, Σκαρπαθιώτης, Καρασαρίνης, Φούντας, Σκούταρης (88' Μπούσκος).

ΦΟΙΒΟΣ: Χατζημερκούρης, Τσιρλής, Μηλιαράκης (46' Γεωργιάδης), Ποπιέλα, Καρύδης, Λάππας (78' Ρουκλιώτης), Θεοδωσιάδης, Παπαδόπουλος, Παρόλας, Τζανής, Αγάλλου.

Μάλαγα: Στην… έξοδο ο Μίτσελ
Επικό! Πρόστιμο στην Θέλτα για την απουσία οπαδών!
Μαρσέιγ: Καθυστερεί ο Μήτρογλου
«Στο ραντάρ της Μπενφίκα ο Βλαχοδήμος»
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης
ΣΟΚ: Πυροβόλησαν 10χρονο μαθητή σε σχολείο στο Γαλάτσι