Στην Α’ κατηγορία ο ΠΑΣ Μάγια!

Στην Α’ κατηγορία θα αγωνίζεται την νέα σεζόν ο ΠΑΣ Μάγια, ο οποίος επικράτησε του ΑΟ Λύκων Νησακίου με 3-1.

Ο ΠΑΣ έφτασε στην νίκη με… ανατροπή, καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 42ο λεπτό, με τους Λύκους να παίρνουν το προβάδισμα με γκολ του Μιχαλόπουλου.

Η Μάγια, μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο η αποβολή του Νταλιανάι στο 72ο λεπτό βοήθησε τον ΠΑΣ να φτάσει στην ανατροπή στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα.

Αρχικά ο Στογιάννος στο 75ο λεπτό έκανε το 1-1, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Κούρκουλος έκανε το 2-1, δίνοντας το προβάδισμα στον ΠΑΣ, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 90’ και πάλι ο Στογιάννος.

Έτσι, ο ΠΑΣ Μάγια θα πάρει την θέση της Ερεικούσας, η οποία δεν δήλωσε συμμετοχή, ενώ να θυμίσουμε πως οι Λύκοι και η Μάγια ήταν οι ηττημένοι των περσινών μπαράζ για την άνοδο στην Α’ κατηγορία.

Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (04/05) - Με πλούσια δράση στην Ευρώπη
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (04/05) - «Δέος» για τον Ολυμπιακό
Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής