Τα αποτελέσματα στο Βόρειο Όμιλο

Συντάκτης: Αλεξάνδρα Λούτση Δημοσίευση: Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2011 17.01

Στο Βόλο διεξήχθη το συγκλονιστικότερο παιχνίδι της πρεμιέρας του Βόρειου Ομίλου της Α2 Γυναικών.

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 83-72 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου χρησιμοποιώντας και τη βοήθεια της παράτασης, με τον κανονικό αγώνα να λήγει 63-63. Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, ο Α.Ο. Σερρών επικράτησε με 56-33 του ΠΑΟΚ Δυτικής Μακεδονίας, εξίσου εύκολα ο Παναθλητικός επιβλήθηκε με 61-24 του Μ. Αλέξανδρου Εχεδώρου. Αλώβητη την έδρα της διατήρησε και η Κομοτηνή, στην επιστροφή της στις εθνικές κατηγορίες, κερδίζοντας με 62-53 την Ολυμπιάδα Λάρισας. Η Πυλαία πέρασε και δεν σταμάτησε από τα Τρίκαλα, κερδίζοντας με 82-62 την Πράσινη Γωνιά, «διπλό» και για τους Τιτάνες Δράμας, που νίκησαν με 63-51 τη ΜΕΝΤ.

ΜΕΝΤ - Τιτάνες Δράμας 51-63

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Καπουρτίδης.
Δεκάλεπτα:
15-20, 21-36, 35-47, 51-63.
ΜΕΝΤ (Γράψας):
Γράψα 16, Ζωγράφου 18, Τόσκα 4, Μπάμπικερ 5, Κιλέ 5, Αυγερινού 3, Σιπιτάνου, Δεσίρη, Τρύφωνος, Κοκκίνου, Κουλατσιώτη, Ράλλη.
Τιτάνες Δράμας (Γαϊτάνης):
Γαϊτάνη Ε. 4, Αμαραντίδου, Στάικου, Κανταρά 4, Κεσεσίδου 6, Α. 5, Γιαντσιώρη, Πελτέκη 11 (2), Κουτούση 24, Ηλιάδου, Κυριακίδου, Σταμπουλίδου 9, Γαϊτανίδου.

Α.Ο. Σερρών - ΠΑΟΚ Δυτικής Μακεδονίας 56-33

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Πετανίδου.
Δεκάλεπτα:
13-5, 26-12, 40-23, 56-33.
Α.Ο. Σερρών (Κηρύκος):
Ουζούνη 6, Δεινοπούλου 4, Καρατζά 2, Τόγα 2, Σαμουλαδά 18 (4), Τζιαμπάζη 14 (4), Χωλοπούλου 5 (1), Διαμαντίδου 3 (1), Παπανικολάου 2, Πιτάκη, Λαδοπούλου.
ΠΑΟΚ Δυτικής Μακεδονίας (Σακαλής):
Βαρδάκα 9, Τούνα 3, Βακουφτσή 14, Δεληπάλα 2, Τζιουτζά 4, Σιάτρα 1, Σάββα, Τανάγια.

Κομοτηνή - Ολυμπιάδα Λαρ. 62-53

Διαιτητές: Δημάδης, Οικονόμου.
Δεκάλεπτα:
12-14, 30-24, 45-34, 62-53.
Κομοτηνή (Κουκοβίνος):
Στάνη 14, Μπακοπούλου 1, Σεβδυνίδου 12 (2), Τσακίρη Άννα 2, Τσακίρη Χριστίνα, Λιούρτα Εύη 11, Λιούρτα Χαρίκλεια, Σκοδρά, Φιλίντογλου, Δουκούτση 14 (2), Ψυλλάκη 8.
Ολυμπιάδα Λάρισας (Γεωργοπούλου):
Νταουντάκη 2, Καψοκόλη 14, Δημηρή, Αγαγιώτη, Κυρίτσακα 23 (2), Παπαθωμά 4, Τιτοπούλου , Σολωμού 8, Καγδαλιανίδου 2, Σκαρλή, Μάνθου.

Πράσινη Γωνιά Τρικάλων - Πυλαία 62-82

Διαιτητές: Παπαδημητρίου, Ζάχαρης.
Δεκάλεπτα:
13-17, 28-32, 44-56, 62-82.
Πράσινη Γωνιά Τρικάλων (Τσακνή):
Καπνιά 2, Κοματσιούλη 10, Αλεξοπούλου, Καρδούλα 27 (3), Αγγελάκη, Γιασεμή 5, Περιστεριανού 18, Βουγιούκα.
Πυλαία (Κατσής):
Μπαλλά, Ορλιακλη 4, Ντάμπη 18 (4), Νότη 9 (1), Καζαντζίδου 6, Ζόγκα 4, Λίτσιου 13 (2), Παπαδάκη 8, Αναγνώστου 20.

Παναθλητικός - Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου 61-24

Διαιτητές: Μανιός, Τσούλης.
Δεκάλεπτα:
16-6, 20-9, 49-14, 61-24.
Παναθλητικός (Συρόπουλος):
Καρμίρη 2, Πετρίδου, Αναστασιάδου 3, Ιγνατίου 4, Κυριάκου 9, Τσαμπούρη 16 (2), Χαιριστανίδου, Ταρπάγκου 7, Μπουσνάκη 11, Γιαρένη 6, Γέρμανλη 3.
Μ. Αλέξανδρος Εχεδώρου (Σαμακοβλής):
Τζαβέλα 5, Μαλτέζου 6, Θωμά 2, Ριτζαλέου 3, Τσορτανίδου 2, Αλβανίδου, Γιοσμά 4, Παυλίδου 2, Κουτσογκίλα, Καρακούλια.

Ολυμπιακός Βόλου - Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 83-72 (63-63 κ.α.)

Διαιτητές: Καρακώστας, Δώτα.
Δεκάλεπτα:
14-18, 31-39, 42-48, 65-65 (κ.α.), 83-72.
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας):
Κυριαζίδου 9 (2), Σουλτάνη 13, Μαρίνου 15, Κουφογιάννη 20, Καραμπατζάκη 19, Ζήτη 2, Θωμασούλη 5, Πυλαρινού.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Διαβολεμένου):
Μαραγκού 10, Γιανάτση, Γιαννοπούλου 23 (1), Μούρτου 6, Κιζιρίδου 11 (2), Μύρβαλη 16 (2), Ταυροπούλου, Αθανασιάδου, Ρούσου 6.

Κατηγορία: Βόρειος Όμιλος
Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.