Προβλημάτισε η ΑΕΚ (video+photos)

Χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Μπακού, όπου η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ δεν κατάφερε να δημιουργήσει καμία κλασική ευκαιρία.

Μπορεί στο πρώτο της φιλικό η ΑΕΚ να έδειξε πολύ καλά σημάδια, όπου συνέτριψε με 5-0 την Οντράντσι, ωστόσο στο δεύτερό της παιχνίδι επί σλοβένικου εδάφους απογοήτευσε.

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ είχε τεράστιο πρόβλημα στην ανάπτυξη και ενδεικτικό αυτού είναι το ότι δεν κατάφερε να δημιουργήσει καμία ευκαιρία σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Από τη στιγμή που αντίπαλός της δεν ήταν κανένα… μεγαθήριο, αλλά η άσημη Μπακού από το Αζερμπαϊτζάν, είναι λογικό ότι ο Ισπανός τεχνικός να έχει αρκετά παράπονα από τους παίκτες του.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης. Αυτό όμως δεν ήταν αρκετό για να μπορέσει να δημιουργήσει και τις κατάλληλες ευκαιρίες για να σκοράρει.

Το μοναδικό θετικό που μπορεί να βρει κάποιος από το κέντρο και μπροστά έχει να κάνει με τη συνεργασία των Γεωργέα και Σιαλμά οι οποίοι είχαν καλό κώδικα επικοινωνίας.

Κατά τα άλλα δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα στον αμυντικό τομέα, καθώς το δίδυμο, Δέλλα – Μανωλά είχε καλή συνεργασία, ενώ και ο Χέλγκασον που μπήκε στην επανάληψη είχε καλή συνεργασία με τον έμπειρο αμυντικό.

Στο δεύτερο μέρος η είσοδος των Λεονάρντο και Γκερέιρο δεν ήταν αρκετή για να δώσει… κίνηση στην ΑΕΚ η οποία παρουσίασε τα ίδια προβλήματα με το πρώτο ημίχρονο, όπου δεν είχε καθόλου φαντασία και δεν μπόρεσε να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για κάτι θετικό.{textlink}

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης όπως σας την μετέδωσε το Onsports, παρακάτω.