Χτύπησε καμπανάκι (phs + vd)

Ανησυχητική ήταν η εικόνα του Παναθηναϊκού στο φιλικό με την Κολωνία, όπου ηττήθηκε 2-1, ενόψει και του πρώτου αγώνα με την Οντένσε.

Αν και η γερμανική ομάδα παρουσιάστηκε πιο έτοιμη, καθώς η Μπουντεσλίγκα ξεκινάει στις 5 Αυγούστου, ο Παναθηναϊκός δεν παρουσίασε καλή εικόνα και προβλημάτισε με την απόδοσή του. Η εμφάνισή του ήταν ανησυχητική ενόψει και του πρώτου του επίσημου αγώνα με την Οντένσε στη Δανία σε 9 μέρες (26/07).

Οι «πράσινοι» ήταν κακοί στο πρώτο ημίχρονο, όπου εμφανίστηκαν με... πειραματική 11άδα και παρά το γεγονός ότι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από την Κολωνία, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από γκολ του Ποντόλσκι στο 16'. Ωστόσο, μετά το γκολ και για ένα  τέταρτο, ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και ισοφάρισε με πέναλτι του Λέτο στο 20'. {textlink}

Ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο μέρος παρουσιάστηκε με μια πιο ορθολογική 11άδα, ωστόσο τα προβλήματα, κυρίως στον οργανωτικό τομέα, ήταν εμφανή. Παρόλα αυτά, η ομάδα του Ζεσουάλδο Φερέιρα είχε και πάλι ένα καλό 15λεπτο. Η ήττα για τους «πράσινους» ήρθε στο 81' με γκολ του Πετσόνι.

Θυμηθείτε live την αναμέτρηση λεπτό προς λεπτό, όπως σας την παρουσίασε το Onsports: