Τι ματσάρα!

Τι ματσάρα!

Η Βενεζουέλα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3 και πιθανό να αφήσει εκτός διοργάνωσης την Παραγουάη.

Στο ποδόσφαιρο όλα είναι πιθανά. Κάτι που αποδεικνύεται σε κάθε διοργάνωση και μπορεί να αποδειχθεί και στο πιο απίθανο παιχνίδι. Όπως αυτό της Παραγουάης με την Βενεζουέλα για παράδειγμα για την τελευταία αγωνιστική του 2ου ομίλου του Κόπα Αμέρικα.

Η ομάδα του Χεράρδο Μαρτίνο, ο οποίος είδε το παιχνίδι από τις κερκίδες λόγω τιμωρίας, έκανε αυτό που έπρεπε στα πρώτα 90 λεπτά. Ωστόσο δεν υπολόγιζε στα άλλα τέσσερα που ήταν οι καθυστερήσεις.

Αυτό γιατί στο 85’ ο Ριβέρος με κεφαλιά έκανε το 3-1 για την Παραγουάη και ουσιαστικά της έδινε τη πρόκριση στην επόμενη φάση και τα πανηγύρια είχαν ήδη ξεκινήσει.

Κάτι που νευρίασε την Βενεζουέλα. Η ομάδα του Σέζαρ Φαρίας για ακόμα μία φορά εντυπωσίασε. Κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στις καθυστερήσεις και να κλέψει την ισοπαλία στο πιο συναρπαστικό παιχνίδι της διοργάνωσης μέχρι στιγμής.

Ο Μικού με διαγώνιο σουτ στο 90’ μείωσε σε 3-2, ενώ στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Περόζο που προωθήθηκε για το κόρνερ με κοντινή κεφαλιά έκανε το 3-3, δίνοντας το έναυσμα για ξέφρενους πανηγυρισμούς στη πλευρά της Βενεζουέλας.

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 5’ ο Ροντόν με δυνατό σουτ, είχε βάλει μπροστά τους τυπικά φιλοξενούμενους, με τον Αλκαράζ με κοντινό σουτ να ισοφαρίζει για την «αλμπιρόχα» στο 33’. Ο Λούκας Μπάριος με το στήθος στο 62’ έδωσε το προβάδισμα στην Παραγουάη, για να ακολουθήσουν τα δραματικά τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Πλέον η Βενεζουέλα είναι πολύ κοντά να πάρει τη πρώτη θέση, ενώ η Παραγουάη, πολύ κοντά στον αποκλεισμό! Όλα θα εξαρτηθούν από το παιχνίδι της Βραζιλίας με το Εκουαδόρ.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού όπως σας την μετέδωσε το Onsports, πατώντας ΕΔΩ.

Τι ματσάρα!

Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης