Γυναίκες σε δράση!

Η τελευταία πράξη του γυναικείου πρωταθλήματος παίχτηκε την Κυριακή (22/05) και το Onsports βρέθηκε στα γήπεδα της Θεσσαλονίκης, εκεί που ο ΠΑΟΚ κατέκτησε και τυπικά τον τίτλο, ενώ ο Άρης ήταν ο νικητής του ντέρμπι για την πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Ο ΠΑΟΚ με την παρουσία αρκετών φιλάθλων στο γήπεδο κατέκτησε το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας στο γυναικείο πρωτάθλημα απέναντι στην ομάδα της Αίγινας που κατάφερε να κρατηθεί στο ύψος της παρά το γεγονός ότι αντιμετώπισε τον πιο σκληρό αντίπαλο της κατηγορίας.  Οι παίκτριες του Βασίλη Παρασκευόπουλου τα έδωσαν όλα και κατάφεραν να κλείσουν τις υποχρεώσεις τους μόνο με νίκες στα 24 ματς που έδωσαν από την έναρξη της σεζόν, συγκεντρώνοντας 101 γκολ.

Ο Άρης από την άλλη πλευρά, αγωνίστηκε κόντρα στον Εργοτέλη και κατάφερε να πάρει μια θεαματική νίκη η οποία ήρθε με ανατροπή, καθώς οι παίκτριες του Ηλία Σαλαμανή έβγαλαν το πείσμα και το μέταλλο που έχουν ως σύνολο μέσα στο γήπεδο. Το παιχνίδι έγινε στο «Κλεάνθης Βικελίδης», γεγονός το οποίο έδωσε στις «κίτρινες» ένα κίνητρο παραπάνω στην ομάδα, την οποία παρακολούθησαν περισσότεροι από 500 φίλαθλοι.

Ο Άρης κάνοντας έναν εκπληκτικό δεύτερο γύρο στο πρωτάθλημα κατάφερε να αποφύγει την επικίνδυνη θέση στην οποία βρέθηκε μέσα στη σεζόν και έκλεισε την αγωνιστική αυλαία τερματίζοντας στην πέμπτη θέση.

Το Onsports βρέθηκε τόσο στην αναμέτρηση του Άρη κόντρα στον Εργοτέλη όσο και σε αυτή του ΠΑΟΚ με αντίπαλο την Αίγινα και σας δίνει μία εικόνα από τις προσπάθειες των κοριτσιών εν δράση!

Κύπελλο βόλεϊ ανδρών: Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων για το Final 4
ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV