Πρωτιά για Κατσαούνη

Τη νίκη στην κατηγορία τους πέτυχαν οι Γιάννης Κατσαούνης – Μαθιός Μανσόλας (Porsche 911) στο 25ο «Coppa del Fiori», την έκδοση Regularity του ιστορικού Ράλι Σαν Ρέμο.

Την κατηγορία Sporting για το 26ο Rally SanRemo Historic κέρδισαν οι Λόυτσιο Ντα Ζανς – Ρομάνο Μπεφιόρε ( Porsche 911 RS). Η προσοχή όλων μας ήταν όμως στο ελληνικό πλήρωμα Γιάννης Κατσαούνης – Μαθιός Μανσόλας, που κατάφεραν να αναδειχτούν πρώτοι στην κατηγορία και την κλάση στις οποίες συμμετείχαν. Η θέση τους στη γενική κατάταξη ήταν η 13η σε σύνολο 45 πληρωμάτων τα οποία τερμάτισαν.

Στο Coppa del Fiori συμμετείχαν και οι Γιώργος Κίκιζας – Στέφανος Πανάρετος με Porsche 911 του 1972 οι οποίοι τερμάτισαν στη 17η θέση της γενικής κατάταξη, την όγδοη της κατηγορίας τους και τρίτη της κλάσης τους, κερδίζοντας ταυτόχρονα και τους πρώτους τους βαθμούς στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Παράλληλα στο Ιστορικό Ράλλυ Σαν Ρέμο συμμετείχαν και δύο ελληνικά πληρώματα στην κατηγορία Sporting οι Φραγκίσκος Σταφυλοπάτης – Νίκος Μαργέτης με Lancia Fulvia HF του 1969 και Μάριος Σταφυλοπάτης – Γιώργος Χατζηρήγας με Ford Lotus Cortina του 1965 οι οποίοι αμφότεροι εγκατέλειψαν. Απολάυστε φάσεις από τον αγώνα στο video που ακολουθεί.

Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για τις έρευνες στα σπίτια των συλληφθένων για τα επεισόδια στου Ρέντη