Πάλι… ντόρτια η Εθνική Γυναικών κόντρα με Ρωσία (photos)

Την ήττα με 4-0 γνώρισε η Εθνική ομάδα γυναικών στον εκτός έδρας αγώνα κόντρα στη Ρωσία στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Euro 2013.

Η Ελλάδα ήταν εκείνη που απείλησε για πρώτη φορά την εστία της Ρωσίας στο 20' όταν μετά από εκτέλεση φάουλ της Παπαδοπούλου Α. απέκρουσε η άμυνα της Ρωσίας και στην επαναφορά η Παντελιάδου έστειλε τη μπάλα άουτ.

Η απάντηση από τις γηπεδούχες ήταν άμεση με την Κοστιούκοβα στο 24' να ανοίγει το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα η Σούσλοβα να κάνει το 2-0.

Στην επανάληψη η Ρωσία με αμείωτους ρυθμούς κατάφερε να σκοράρει ακόμα δύο γκολ με την Σότσνεβα στο 60' και την Σλιαπίνα στο 68'.

ΕΛΛΑΔΑ: Χαραλαμπίδου, Δημητρίου, Χατζηγιαννίδου, Κακαμπούκη, Ξέρα Μήτκου, Σιδηρά Παπαδοπούλου Α. (82' Μιχαλακίδη), Μοσχοφίδου, Παντελειάδου (71' Αρβανιτάκη), Κόγγουλη (55' Αδαμάκη).

ΡΩΣΙΑ: Τόντουα, Σούσλοβα, Πέτροβα, Μάσινα, Τερέχοβα, Σότσνεβα (65' Σλιαπίνα), Κοστιόκοβα, Μέντβεντ (46' Κοσνίκοβα), Ζαμπούτοβιτς, Χολογιάγκα, Μορόζοβα.

ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)