Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ (video)

Επιβλητική νίκη του ΠΑΟΚ απέναντι στον Άρη με 5-1, ενώ δεν έλειψαν και τα παράπονα για την διαιτησία.

Στο γήπεδο της Τριανδρίας οι γυναίκες το «Δικεφάλου» φιλοξένησαν τον Άρη για την 16η αγωνιστική της Α’ Εθνικής του πρωταθλήματος όπου και επιβλήθηκαν συνεχίζοντας το αήττητο σερί τους.

Το πρώτο μέρος του αγώνα βρήκε τις «κίτρινες» του Ηλία Σαλαμάνη να πιέζουν κερδίζοντας μέτρα στον αγωνιστικό χώρο, μη μπορώντας όμως να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα ενώ και αμυντικά ο Άρης δούλεψε καλά αφού η έμπειρη ομάδα του ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να βρει  τους διαδρόμους για να μπει στην περιοχή με τις δύο ομάδες να μένουν στο μηδέν στο πρώτο ημίχρονο.

Η επανάληψη βρήκε τον ΠΑΟΚ να προηγείται στο 50’ μετά από τετ α τετ της Ντιμιτρίεβιτς που πλάσαρε την Κανδιάνου και έκανε το 1-0, ενώ ένα λεπτό αργότερα η Αδαμάκη έκανε δύο τα τέρματα για την ομάδα της.

Ο Άρης απάντησε με γκολ της Παπαδοπούλου στο 57’ ενώ τρία λεπτά αργότερα ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, το οποίο εκτελέστηκε από την Αδαμάκη στο 60’ κάνοντας το 3-1. Το πέναλτι που χρεώθηκαν οι «κίτρινες», το οποίο χαρακτηρίστηκε και ανύπαρκτο, έριξε την ψυχολογία του Άρη με αποτέλεσμα να έρθει και τέταρτο τέρμα εις βάρος τους με το σουτ της Γκατζογιάννη στο 73’. Το τελικό 5-1 ήρθε δια χειρός της αρχηγού, Δήμητρα Παντελειάδου στο 88’.

ΠΑΟΚ: Παπακωνσταντίνου, Μουρατίδου, Σπύρου, Τσελέκογλου, Βλασιάδου(85' Δημητρίου), Γκατζογιάννη, Χατζηγιαννίδου, Αδαμάκη, Βαρδαλή(45' Παντελιάδου), Παράσχου(76' Χαραλαμπίδου), Ντιμιτρίεβιτς

Άρης: Κανδιάνου, Κωνσταντίνου, Τερζοπούλου, Παπαδοπούλου(57' Τσιφλικά), Γκουτόβα, Κηπουρού, Κρασγάκη, Λαγουμτζή, Μήτκου, Κολληγά(71' Κουμπανίτσα), Μαντατζή(83' Νιτσοπούλου)

Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»