Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης 4-1 (Κ20) (photos)

Με ανεβασμένη απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού επικράτησε 4-1 του Αστέρα Τρίπολης στις εγκαταστάσεις του Ρέντη.

Το ξεκίνημα ήταν εντυπωσιακό, καθώς στο 2’ οι Αρκάδες αιφνιδίασαν και άνοιξαν το σκορ με τον Σαραντόπουλο. Όμως η απάντηση των «ερυθρόλευκων» ήταν άμεση και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Λυρά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ολυμπιακού μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο και με δύο γρήγορα γκολ των Διαμαντάκου (47’) και Βέργου (49’), πήραν προβάδισμα ασφαλείας με 3-1. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια με τους Βέργο (63’) και Λυκογιάννη (68’), ενώ το 4-1 έγινε στο 72’ με τον Βέργο. Στο 78’ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Σουκιάς δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μπάμποβιτς, Λυκογιάννης, Σούλης, Ρουγκάλας, Σιώπης, Διαμαντάκος, Κοτσαρίδης (51' Γκόγκιτς), Σταμόγιαννος (57' Βουτσιώτης), Σουκιάς, Λυράς, Βέργος (74' Μπάρκερ).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γεωργακόπουλος, Σβίγγος, Τσουμάγκας (60' Στασινόπουλος), Παπαδημητρίου, Πετρούσης, Βαλκάνος, Γκαϊδατζής, Τογρού (49' Λούβρης), Γιώτσας (52' Νικολίτσας), Σαραντόπουλος, Λυμπέρης

Λιγότερους διεθνείς αγώνες θέλει η Premier League
Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη