Εύκολη νίκη για Οδυσσέα (photos+video)

Ο Οδυσσέας Γλυφάδας κέρδισε με 2-0 τις Κρήσσες Ρεθύμνου στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας γυναικών.

Οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν πολλές ευκαιρίες. Στο 30' η Καλλιστή άνοιξε το σκορ με ατομική προσπάθεια και οκτώ λεπτά αργότερα (38') η Κακαμπούκη με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία της Βαϊτση.

Στην επανάληψη, ο Οδυσσέας δημιούργησε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ, αλλά οι παίκτριές του δεν ήταν αποτελεσματικές στην τελική προσπάθεια.

Ο Οδυσσέας τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτριες, αφού στο 70' η Τζάνη δέχτηκε κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ: Πελετίδου, Ντούσκα, Γαργαρέτα (81' Παπαδοπούλου Χ.), Δούκα, Λάμπρου (84' Παπαδοπούλου Σ.), Κακαμπούκη, Κατσαΐτη, Καλλιστή, Μοσχοφίδου (84' Μακρή), Τζάνη, Κοσόβα.

ΚΡΗΣΣΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαΐτση, Λαζανάκη, Καργάκη (87' Χαρακοπούλου), Ξενοπούλου, Πιτσή, Στράνκοβιτς, Δρακάκη (80' Μικελάκη), Μυρσιλίδη, Χαμογιωργάκη, Στεφαμουδάκη (56' Δρακάκη), Μαμαλάκη.

Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)