Με το... πόδι στο γκάζι ο ΠΑΟΚ!

Ούτε ένα ούτε δύο, αλλά... οκτώ (!) γκολ σημείωσε ο ΠΑΟΚ κόντρα στην Καβάλα στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΟΚ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξε την ανωτερότητά του με την Χατζηγιαννίδου να ανοίγει το σκορ στο 5' του αγώνα και με την Αρβανιτάκη στο 16' να κάνει το 2-0. Στο 25' η Παντελειάδου έστειλε για μια ακόμη φορά την μπάλα στα δίχτυα της Γραουνίδου. Στο 36' η Δημητρίου με κεφαλιά έκανε το 4-0 και τέσσερα λεπτά αργότερα (40') η ίδια παίκτρια «χτυπώντας» για μια ακόμα φορά έκανε το 5-0 με διαγώνιο σουτ.

Λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 41' η Παντελειάδου σκόραρε για δεύτερη φορά στον αγώνα στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 6-0.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ συνέχισε με αμείωτους ρυθμούς καταφέρνοντας να σκοράρει ακόμα δύο γκολ. Στο 70' η Φιλιππίδου με κοντινό πλασέ έκανε το 7-0, ενώ στο 65' η Ασημώνη με σουτ από τη μικρή περιοχή «έγραψε» το τελικό 8-0.

ΠΑΟΚ: Χαραλαμπίδου, Δημητρίου, Μουρατίδου Ε. (60' Μίχου), Σπύρου, Βλασσιάδου, Χατζηγιαννίδου (52' Ασημώνη), Αδαμάκη (46' Παράσχου), Μουρατίδου Μ., Παντελειάδου, Αρβανιτάκη, Φιλιππίδου.

ΚΑΒΑΛΑ '86: Γραονίδου, Αποστολίδου, Κυριατζάκη, Κουντουρογιάννη, Πολιτίδη, Τριανταφυλλίδου, Βασιλειάδου, Κατζάδη, Χατζηνίκου (46' Καλανταρίδου), Σουκριόγλου, Τσιατάκη, Κυρκιώτη.

Η επιστροφή του Δ. Γιαννακόπουλου στο ΟΑΚΑ – Τα φιλιά στα παιδιά του και η αποθέωση του κόσμου
Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!