Προβάδισμα για τη Ρεάλ, 1-1 με ΤΣΣΚΑ Μόσχας!

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας τη Ρεάλ Μαδρίτης με τη «βασίλισσα» να έχει το προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Κανένα παιχνίδι ποδοσφαίρου δεν τελειώνει στο… 90’. Κάτι που αποδεικνύεται με κάθε τρόπο πολύ συχνά. Η Ρεάλ Μαδρίτης, μέχρι το 93’ κρατούσε μία πολύ σημαντική νίκη με 1-0 που θα της έδινε τη δυνατότητα να μην έχει άγχος για τον επαναληπτικό. Ωστόσο, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν τα παράτησε και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, κατάφερε να ισοφαρίσει αφήνοντας τα πάντα ανοιχτά για τον επαναληπτικό του «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».

Η «βασίλισσα» ξεκίνησε νωθρά το παιχνίδι και στο 16’ ο Καρίμ Μπενζεμά, τραυματίστηκε και ο Ιγκουαΐν πέρασε στη θέση του. Δύο λεπτά αργότερα, η Ρεάλ έχασε τεράστια ευκαιρία για να προηγηθεί. Μετά από ωραία συνεργασία των παικτών της, ο Ιγκουαΐν έκανε το σουτ με τον Σεπτσούγκοβ να αποκρούει. Στη συνέχεια ο Κεντίρα έκανε το σουτ με τον Ρώσο τερματοφύλακα να κάνει εντυπωσιακή απόκρουση διώχνοντας σε κόρνερ,

Δέκα λεπτά αργότερα, τα αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα της ΤΣΣΚΑ, έδωσαν το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Συγκεκριμένα η μπάλα στρώθηκε στον Ρονάλντο, ο οποίος με δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το τέταρτό του τέρμα στη διοργάνωση.

Από εκεί και πέρα, υπήρξε ένα άσχημο παιχνίδι, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να μην απειλείται καθόλου από τους Ρώσους. Ωστόσο, ο Λέονιντ Σλούτσκι ρίσκαρε και η ομάδα του πίεσε χωρίς κάποια ευκαιρία μέχρι το τέλος.

Όλα κρίθηκαν στο 93’ όταν μετά από στημένο του Χόντα, ο Νέτσιντ πήρε την κεφαλιά με τον Βέρνμπλουμ από κοντά να διαμορφώνει το τελικό 1-1 που αφήνει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά για τον επαναληπτικό της Μαδρίτης.

Το Onsports σας μετέφερε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης: ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ρεάλ Μαδρίτης.