«Τριάρα» για Χανιά!

Τη νίκη με 3-0 πήραν τα Χανιά κόντρα στον Πανελευσινιακό σε εντός έδρας παιχνίδι, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές χαμένες ευκαιρίες που θα μπορούσαν να ανεβάσουν τον πήχη των γκολ στα ύψη, αλλά την μπάλα να μην κάνει... τη χάρη  στις δύο ομάδες, τα Χανιά ήταν αυτά που κυριάρχησαν και κατάφεραν να επιβληθούν με 3-0 της ομάδας της Ελευσίνας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι. Η Γιαννούτσου άνοιξε το σκορ στο 33' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 37' η Τρουλάκη, μετά από πάσα της Γιαννούτσου, σκόραρε για την χανιώτικη ομάδα στέλνοντας τις ομάδες στα αποδυτήρια με 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη, η Καραμουσαδάκη μετά από πάσα της Μανολίτση «έγραψε» το τελικό 3-0.

Ο προπονητής των Χανίων, Μάνος Βεργανελάκης, μετά το τέλος του ματς δήλωσε: «Ήταν μια σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, εξασφαλίζοντας την παραμονή μας στην κατηγορία. Στο δεύτερο ημίχρονο κατεβάσαμε ρυθμούς δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε παίκτριες μικρής ηλικίας όπως η Κερδέλα και η Ξενάκη».

ΧΑΝΙΑ: Γιακουμάκη, Νένκοβα, Κασσωτάκη, Τρουλάκη, Παπαντωνάκη (72' Κερδέλα), Γιαννούτσου, Σαρρή, Μαραγκουδάκη, Μανολίτση, Καραμουσαδάκη (84' Ξενάκη), Τρουλάκη (57' Μαυροματίδη).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Μελάκη, Καρόζη, Μεθενίτη (74' Αλετρά), Κουλούμαση (85' Λουλούδη), Νικολαΐδη, Βαρασά, Ζέρβα (80' Καγκιά), Πλιασά, Αποστολοπούλου, Κακαράτζα, Κλιματσούδα.

ΟΠΑΠ Forward: Ψήφος εμπιστοσύνης στη γυναικεία επιχειρηματικότητα
Παναθηναϊκός AKTOR: Θα θυμίζει Euroleague το ΟΑΚΑ για το ματς με το Περιστέρι!
Δικαίωση 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο
Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση