Διεκόπη το Κοζάνη-Εθνικός Βατερού

Ούτε ένα εικοσάλεπτο ποδοσφαίρου δεν παίχτηκε στην Κοζάνη, καθώς το χιόνι έκανε άσπρο το γήπεδο και ο διαιτητής διέκοψε το Κοζάνη-Εθνικός Βατερού.

Πάντως, ο Εθνικός Βατερού πρόλαβε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, καθώς στο 9’ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Φωτιάδη, ενώ ο Καλιανίδης ευστόχησε για το 0-1. Μετά το πρώτο δεκάλεπτο η χιονόπτωση άρχισε να πυκνώνει και στο 17’ ο διαιτητής Μυριούνης του συνδέσμου Ηπείρου, διέκοψε προσωρινά το παιχνίδι. Όταν βγήκε στο γήπεδο λίγα λεπτά αργότερα ολόκληρος ο αγωνιστικός χώρος ήταν καλυμμένος με χιόνι και διέκοψε οριστικά την αναμέτρηση, η οποία θα συνεχιστεί κάποια άλλη στιγμή.

ΚΟΖΑΝΗ: Γκαραβέλης, Συμεωνίδης. Ποζίδης Κάλφας, Καραμπατζάκης, Τραυλός, Κουλουκίδης, Αμπατζίδης, Σικαλόπουλος Τοπάλης, Μπόζιαρης

ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ: Ζηνόβιος Σ., Ουμγιαλίδης, Τσούκρας, Μαντζόλας, Καλιανίδης, Ζερβανταρίδης, Αποστολίδης, Ψωμιάδης, Τσαλίδης, Ρέβας, Θεοδωρίδης

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα