«Τεσσάρα» για Μαγνησιακό (photos)

Τη νίκη με 4-0 πήρε ο Μαγνησιακός κόντρα στην Πανσερραϊκή στο εκτός έδρας ματς για την 5η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και σε συνδυασμό με της πολλές χαμένες ευκαιρίες της Πανσερραϊκής πέρασαν εύκολα από τις Σέρρες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ στο 10’ με την Κέκου η οποία με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 1-0, ενώ στο 18’ η Γαράρα με πλασέ έστειλε για μια ακόμα φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Μανιάκα κάνοντας το 2-0. Στο 20’ η Παπασακελαρίου είχε την ευκαιρία να κάνει το 3-0 με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Στο 35’ η Χατζηλιοντή μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε η Κατσαβριά από την Ζαφειροπούλου έκανε το 3-0.

Στην επανάληψη, η Μπιζεριανίδου με σουτ είχε την ευκαιρία να μειώσει σε 3-1, ωστόσο η μπάλα δεν της έκανε τη χάρη καθώς κατέληξε στην αγκαλιά της Μαργαρίτη. Στο 68’ οι φιλοξενούμενες έδωσαν την τελική απάντηση με την Κατσαβριά η οποία «κρέμασε» την Μανιάκα «γράφοντας» το τελικό 4-0.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΗ: Μανιάκα, Ζαφειροπούλου, Εξαδακτύλου, Καμνιτσά, Μπιζεργιαννίδου, Μπιμπή, Πανίδου, Ζαχαριά, Γεωργιάδου, Μπουζδρού(56’ Κυριακού).

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Μαργαρίτη, Καλαπαναγιώτου, Μεγαγιάννη, Μακρή(74’ Παπασακελαρίου), Παπασακελαρίου, Μήτα, Κατσιαβρή (83’Χαραλάμπους), Χατζηλιόντα, Κέκου, Λιάκου, Γαγάρα(70’ Καπουδάκη).

ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μπήκε στις προπονήσεις ο Κάλενς ενόψει ντέρμπι
Αλλαγή ώρας: Πότε γυρίζουμε τα ρολόγια μια ώρα μπροστά
Μιχάλης Φιλόπουλος: 17 χρόνια από τη δολοφονία του - Το μήνυμα Ερασιτέχνη και ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Ο Κώστας Νικούλι στο ΟΠΑΠ Game Time: Για τη φιέστα της ΑΕΚ, το ντέρμπι με Ολυμπιακό και την τέχνη