Κατώτερος των περιστάσεων ο Αρης 0-0 με Παναιτωλικό (video+photos)

Δεν κατάφερε ο Αρης να κάμψει την αντίσταση του Παναιτωλικού στο «Κλεάνθης Βικελίδης» και έμεινε στο 0-0 με την αγρινιώτικη ομάδα, συνεχίζοντας τις αναιμικές εμφανίσεις και παραμένοντας με την πλάτη στον τοίχο στο φετινό πρωτάθλημα.

{textlink02}

Ηταν η τρίτη εντός έδρας ισοπαλία για τους «κίτρινους» που ήταν για μια ακόμα φορά φλύαροι και αναιμικοί στο παιχνίδι τους  απέναντι σε έναν Παναιτωλικό που δεν επιχείρησε να κάνει κάτι ιδιαίτερο, πέρα από το να φροντίσει να κλείσει τους διαδρόμους προς την εστία του Μπλάζιτς.

Ο Αρης δεν έδειξε πολλά πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, όπου  η μόνη αξιοσημείωτη φάση ήταν ένα δοκάρι του Νέτο στο 21ο λεπτό σε απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, συναισθανόμενος την κρισιμότητα του αγώνα ανέβασε την απόδοσή του και με τη βοήθεια των δύο αλλαγών του Μίχαελ Πρόμπιερζ έγινε περισσότερο επιθετικός.

Κατίδης και Σολτάνι προσέδωσαν μια φρεσκάδα την ομάδα με τον πρώτο να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 68ο λεπτό του αγώνα, όταν το σουτ που πραγματοποίησε μπλοκάρισε ο Μπλάζιτς.

Οκτώ λεπτά αργότερα (76’) ο Σολτάνι που είχε αντικαταστήσει τον Καστίγιο εξελίχθηκε σε «μοιραίο» παίκτη για τη ομάδα του όταν σε μπαλιά - έτοιμο γκολ του Κατίδη… κατόρθωσε να αστοχήσει από το ένα μέτρο.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Φατί.

Απαρατήρητος πέρασε στην επιστροφή του στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με τη φανέλα του Παναιτωλικού, ο Αγγελος Χαριστέας, ενώ τα πυρά των οπαδών του Αρη, συγκέντρωσε ο Νέρι Καστίγιο που κατά την αντικατάστασή του στο 55’ έφυγε… σφαίρα για τα αποδυτήρια χωρίς να πάρει άδεια από τον προπονητή του, με αποτέλεσμα να αποδοκιμαστεί από ολόκληρο το γήπεδο.

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης λεπτό προς λεπτό τον αγώνα πατώντας εδώ.

Δικαίωση 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο
Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση
Super League: Ο Πορτογάλος Νογκέιρα ορίστηκε διαιτητής στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού: Έρχονται ισχυρές βροχές, χιόνια και πτώση της θερμοκρασίας