Εκανε… σεφτέ ο ΠΑΟ Ρουφ (photos)

Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες εβδομάδες, αφού οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και για το κύπελλο, ο ΠΑΟ Ρουφ κέρδισε εντός έδρας τον ΑΟ Χανιά και μάλιστα με το ευρύ 3-0 αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα της Football League 2.

Παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι υποχρεώθηκαν να παίξουν με 10 παίκτες για περίπου μία ώρα, λόγω αποβολής του Θεοδωρόπουλου (χτύπησε τον Μπακάκη) έφτασαν στην πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα που μάλιστα ήταν και ιδιαίτερα άνετη.

Ο ΑΟΧ από την πλευρά του ήταν ιδιαίτερα αναιμικός, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό του πλεονέκτημα ούτε και να πάρει… ρεβάνς για τον αποκλεισμό του στο κύπελλο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Λιόλιο. Ο ΑΟΧ έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 66ο λεπτό όταν ο τερματοφύλακας Βουτσινάς απέκρουσε με τα πόδια σε τετ-α-τετ με τον Αργυρίου.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ρουγιέρ έγραψε το 2-0 και στο 78ο λεπτό ο Μανιάς σφράγισε τη νίκη των γηπεδούχων, που είχαν και δοκάρι στο 37’ με τον Καπουράνη.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Boυτσινάς, Πενταυράκης Τσαμπίκος, Κοκολάκης, Λιόλιος, Σπυριδάκης, Μαρτίνος, Βελέτης, Πενταυράκης Σταύρος (52’ Ζούλερ), Καπουράνης, Θεοδωρόπουλος, Μανιάς.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ: Καλογεράκης, Τζανάκης (55’ Βαρουξάκης), Μποχώνης, Κορδονούρης, Βουρβαχάκης, Μπακάκης (46’ Μπρατσιάνι), Καμπλιώνης, Πλουσής, Βαν Ντερ Χουφτ, Ανωγειανάκης, Αργυρίου.

Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν
Πολωνία: Ενισχύει με στρατό τους Ολυμπιακούς Αγώνες