Έκλεψε την παράσταση ο Πανιώνιος (photos)

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Πανιώνιος και Ολυμπιακός Βόλου, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στη Νέα Σμύρνη μια εβδομάδα πριν την έναρξη της Super League. Ωστόσο, οι «κυανέρυθροι» ήταν αυτοί που έκλεψαν την παράσταση με τον πολύ καλό Εστογιάνοφ και το καλό παιχνίδι που έκαναν.

Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, είχε τον έλεγχο του αγώνα και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, έχοντας για ακόμη μια φορά ως κινητήριο άξονα τον Εστογιάνοφ.

Ο Ουρουγουανός έδειξε και πάλι ότι φέτος θα είναι ο δημιουργός των προσπαθειών του Πανιωνίου. Παρά τις αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν.{textlink}

Ωστόσο, το κατάφεραν στο δεύτερο μέρος, με τον Γουνδουλάκη στο 69', μετά από μπαλιά του Εστογιάνοφ. Ο Ολυμπιακός Βόλου βρήκε τον τρόπο να φτάσει στην ισοφάριση και το πέτυχε στο 84' με σουτ του Μόνχε.

Καλά στοιχεία έδειξε ο υπό δοκιμήν Αμπουέμε, ήταν κινητικός και απλός στο παιχνίδι του, ωστόσο δεν δείχνει να είναι αυτό που θέλει ο Πανιώνιος.

Ο Αλβάρες έχει πρόβλημα στους προααγωγούς και θα υποβληθεί σε εξετάσεις, για να φανεί το πρόβλημά του.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακούποβιτς, Σέλεζι (46' Ζαραδούκας), Ρόκας, Τόμας, Σανκαρέ, Μητρόπουλος, Νταρμπιόν, Μόνχε, Ούμπιντες, Μπρέσκα (71' Ακόστα), Μάρτιν.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σιδεράκης (46' Ελευθερόπουλος), Γιόνσον, Κβιρκβέλια, Σιόβας (78' Κούρος), Τσότσαλιτς, Όμο, Κουμορτζί, Σάμαρης (46' Μιλοβάνοβιτς), Γουνδουλάκης, Εστογιάνοφ, Αμπουέμε (46' Ριέρα).

Το Onsports βρέθηκε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης και σας μετέφερε LIVE λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.