Φιλικό «διπλό» για τον Αστέρα

Με τη νίκη έφυγε από το Περιστέρι ο Αστέρας Τρίπολης, καθώς με γκολ του Ράγιος στο 83' κέρδισε 1-0 τον Ατρόμητο, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε παρουσία περίπου 400 φιλάθλων.

Υποτονικό και χωρίς ρυθμό ήταν το πρώτο ημίχρονο, με εξαίρεση τα πρώτα 10 λεπτά, όπου οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά και με όρεξη για πρέσινγκ, δημιουργώντας και από μια καλή φάση.

Πάντως, αυτό που κυρίαρχησε ήταν τα πολλά νεύρα και οι δυνατές μονομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων, με το ματς στο πρώτο ημίχρονο να μην θυμίζει σε τίποτα φιλική αναμέτρηση.

Με αρκετές αλλαγές ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες. Ανάμεσα στους παίκτες που αποχώρησαν από τον Αστέρα ήταν και ο Σέσμα, ο οποίος δοκιμάζεται από την ομάδα της Τρίπολης.

Ο Ισπανός άφησε καλές εντυπώσεις, ήταν κινητικός, ωστόσο σε κάποιες περιπτώσεις έδειχνε να κρατάει περισσότερο από ότι έπρεπε την μπάλα στα πόδια του.

Παρά τις πολλές αλλαγές που έγιναν, το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο και είχε καλό ρυθμό, ενώ έγιναν και αρκετές ευκαιρίες.

Η ομάδα που σκόραρε και πήρε τη νίκη ήταν ο Αστέρας, ο οποίος στο 83' έκανε το 1-0 με ωραίο γκολ από πλασέ του Ράγιος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ιτάνζ (62' Ράντμαν), Επστάιν (62' Καραμάνος), Τόμας (46' Φυτανίδης), Μακρής (62' Μπάλλας), Τάτος, Μπέλιτς (46' Καραγκούνης), Ζουέλα (79' Αγκόλι), Αναστασάκος (46' Μήτρογλου), Σκόνδρας (70' Νάστος), Γιαννούλης (79' Αργυρός), Πίτου Γκαρσία (79' Λημνιός).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Χακόμπο, Αργυρόπουλος, Κουρμπέλης, Μπαρτολίνι (55' Κωστούλας), Φορμίκα (71' Πιπίνης), Χουανίτο (46' Ράγιος), Ουσέρο (75' Κερ), Τσαμπούρης (82' Τσουμάγκας), Ροτζέριο (46' Λαδάκης), Σέσμα (46' Αρσενίεβιτς), Περόνε (46' Μπακασέτας).

Το Onsports βρέθηκε στο Περιστέρι και σας μετέφερε LIVE λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του φιλικού.